Slavný britský moderátor ukázal chloubu své garáže. Tento vůz ho naučil závodit

Britský moderátor Tiff Needell si v garáži schovává svůj Lotus 69F. Závodil s ním od devatenácti.

Tiff Needell je bývalý britský automobilový závodník, který v roce 1979 odjel 8 závodů britského šampionátu formulí a o rok později se dokonce posadil do kokpitu závodního stroje Formule 1. S týmem Ensign Racing Team nastoupil do belgické a monacké Velké ceny. Na startovním roštu byli v témže roce i Nelson Piquet, Gilles Villeneuve nebo Jochen Mass.

Vztah Jamese Maye a Dacie Sandero měl smutný konec. Vypátrali jsme, jak vznikl

Vztah Jamese Maye a Dacie Sandero měl smutný konec. Vypátrali jsme, jak vznikl

Od roku 1987 účinkoval Needell jako moderátor v původním pořadu Top Gear. Po jeho ukončení v roce 2001 přijal nabídku na vytvoření nového pořadu Fifth Gear pro televizní stanici Channel 5. Do znovuzrozeného Top Gearu se již nepodíval, ale v roce 2006 zastoupil Richarda Hammonda, který byl tehdy po těžké havárii, v MPH Show, ze které později vzešel Top Gear Live.

Top Gear je taky zpět. První upoutávka na 28. řadu ukazuje spoustu zajímavých aut

Top Gear je taky zpět. První upoutávka na 28. řadu ukazuje spoustu zajímavých aut

Needell byl z pořadu Fifth Gear v září minulého roku vyhozen. Rozhodl se proto naplno věnovat svému kanálu na Youtube. V posledních dvou měsících se ale objevuje i v projektu svých kamarádů, kteří již také nejsou ve svém původním pořadu. Needell se totiž nyní objevuje na sociální síti Drivetribe, kterou má na starosti trojice bývalých moderátorů Top Gearu.

Slavný britský moderátor byl vyhozen ze svého pořadu. Tohle už tady jednou bylo

Slavný britský moderátor byl vyhozen ze svého pořadu. Tohle už tady jednou bylo

V posledním videu na youtube kanálu nám Needell ukázal svou garáž, ve které skrývá to, co každý Brit v důchodovém věku – sekačku na trávu a čtyřkolku. Ta pravá zajímavost je ale až na druhé straně garáže, kde se nachází jeho první závodní auto Lotus 69F. Byl to právě tento vůz, který naučil Tiffa závodit. Celý příběh tohoto vozu si můžete pustit ve videu níže. Je krásné sledovat zapálení moderátora pro svůj první závodní vůz.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků