Slavná Tatra 813 prchala před šmejdem z vesmíru. Ve známém filmu ji nepoznáte

Zřejmě nejslavnější filmové monstrum přivítalo ve svém filmovém univerzu i Tatru 813. Britové postavili pro natáčení celkem tři unikátní přepravníky vesmírných dobrodruhů.

V roce 2012 rozšířil režisér Ridley Scott vetřelčí universum o snímek Prometheus, kde do 124 minut namačkal sci-fi prostředí s tíživou hororovou atmosféru. Pokud vám po zhlédnutí tohoto filmu bylo úzko, nic se neděje, takové stavy jsou součástí zážitku. Recenzenti to moc neocenili, ale diváci ano. Film vydělal relativně dost, konkrétně to bylo přes 400 milionů dolarů jen za rok 2012.

Tatra 700 Petra Pitharta se prodává už tři roky. Cena vzácné limuzíny strmě stoupá

Tatra 700 Petra Pitharta se prodává už tři roky. Cena vzácné limuzíny strmě stoupá

Ve snímku o kyselinou napumpovaném emzákovi (který tu vlastně ani pořádně není) se tvůrčí tým vozového parku opět vyřádil. Však kdo by mohl zapomenout na transportní speciál z Vetřelců (1986) s označením M577. Ve snímku Prometheus je transportní vůz RT Series Group Transport, známý spíše jako Rover, nebo také RT-01.

Tatry 805 a 813 míří do vašeho obýváku. Detailní simulátor je jednoduše skvělý!

Tatry 805 a 813 míří do vašeho obýváku. Detailní simulátor je jednoduše skvělý!

Ve filmu je vidět v několika scénách. O žádné CGI ale nejde, auto opravdu existuje a jako základ posloužil podvozek z Tatry 813, přezdívané Kolos či Drtikolka. Vypátrali jsme, že si studio nechalo poslat do Anglie tři podvozky, na kterých potom filmové kousky vznikaly. Filmaři modely 813 zvolili pro skvělou průchodnost terénem, auta totiž na scéně skutečně jezdí.

Tatru 613 Prezident chválil Václav Havel. Dílo české legendy dodnes budí rozpaky

Tatru 613 Prezident chválil Václav Havel. Dílo české legendy dodnes budí rozpaky

Po dokončení natáčení byly vozy věnované technickému muzeu v Coventry, kde by ostatně měly stát do dnešního dne. Účast našich nákladních vozů v tomto snímku není tak profláklá jako v případě filmu Šílený Max. Když se ale podíváte, co udělali tito tvůrci, tak se ostatně není čemu divit.

TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

včera | Richard Herbich | 11 příspěvků
První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

12.  6.  2021 | Jiří Baborský | 15 příspěvků
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 26 příspěvků