Slavná Alfa Romeo Giulia GT se vrací jako elektromobil. Bude vypadat božsky!

Společnost Totem Automobili chystá návrat ikonického sportovního vozu Alfa Romeo Giulia GT. Nečekejte ale žádnou masochistickou strojařinu s karburátory, novinka totiž dorazí jako restomod s elektrickým pohonem.

Společnost Totem Automobili chystá nový model Totem GTelectric, který vychází z historické Alfy Romeo Giulia GT Junior. Aby ale takový elektrický vůz vznikl, musí jedna klasická Alfa umřít. Konstruktéři původní vůz kompletně odstrojí a z původního šasi nechají pouhých deset procent. 

Když veterán na elektřinu, tak tento! VW e-Bulli vám ale snadno vysaje peněženku

Když veterán na elektřinu, tak tento! VW e-Bulli vám ale snadno vysaje peněženku

To, co z Alfy zbude, poté spojí se svou hliníkovou platformou, která zajistí, že výsledek vydrží nápor nově získané elektrické síly. Na přední nápravu osadí zavěšení McPherson a dozadu dají víceprvek. Pro dodatečnou tuhost pak přidají další výztuhy a celé to zabalí do ultralehké karbonové karoserie, na kterou nalepí retro vyhlížející LED světlomety a nalepí znaky Alfa Romeo.

Standardně se do vozu dodávají nastavitelné tlumiče Bilstein, ale na přání společnost nainstaluje i vzduchový podvozek. Interiér pak připraví každému zákazníkovi na míru. Nechybí ani takové specialitky, jako čalounění kůží Nappa či infotainment o velikosti 3,5“ v retro stylu.

Alfa Romeo Giulia GTA oficiálně: Výkon 540 koní a zadní sedačky lze zahodit

Alfa Romeo Giulia GTA oficiálně: Výkon 540 koní a zadní sedačky lze zahodit

Baterie o kapacitě 50,4 kWh je umístěna v podlaze. Umožňuje rychlé nabíjení, váží 350 kilogramů a na jedno nabití ujede až 320 kilometrů. Elektrický motor dosahuje výkonu 518 koní a 940 N.m točivého momentu. Společnost uvádí, že na stovku se GTe dostane za 3,4 sekundy.

Produkční verze se měla představit za tři měsíce na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Jak ale asi víte, událost byla kvůli novému koronaviru odložena. Není tak jisté, jestli Totem s uvedením vozu počká na nový datum, nebo jej pošle do světa online.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků