Skvělý víkend pro český motorsport: Pešek druhý, Prokop první

Silniční motocykly

Český jezdec Lukáš Pešek dosáhl historického úspechu při závodech Mistrovství světa silničních motocyklů. Hned v úvodním závodě v Jerezu obsadil druhé místo v kategorii do 125 ccm. Plně tak zužitkoval své postavení na startu, když startoval z první řady.  Tovární jezdec stáje Derbi Racing se tak jako první Čech v novodobé historii dokázal dostat na stupně vítězů.

Tip: Kompletní informace o výsledcích nedělního závodu MS silničiních motocyklů si můžete přečíst zde

Mistrovství světa v rallye

Českým jezdcům a automobilům se také mimořádně dařilo při Katalánské rallye, která je součástí mistrovství světa v rallye. Český jezdec Jan Kopecký vybojoval na voze Škoda Fabia WRC celkově páté místo, čímž vyrovnal dosavadní maximum českých jezdců. Úspěšný víkend pak potrhl Štěpán Vojtěch, který vybojoval skvělé čtrnácté místo se svým vozem Peugeot 206 WRC. Velkého úspěchu dosáhl také český pilot Martin Prokop, který vyhrál kategorii jWRC se svým vozem Citroen C2 Super 1600 a celkově obsadil výborné sedmnácté místo.

Na bodovaných místech se také objevily další české vozy Fabia WRC, které byly ovšem pilotovány Francois Duvalem a Gillesem Panizzim. Ti obsadili výborné šesté, resp. desáté místo.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků