Školy otevřou první obory pro profesionální řidiče

Od záři otevře Střední škola automobilní v Krnově zcela nový obor, který bude určen pro ty, kteří se chtějí stát profesionálním řidičem. Studium proběhne ve zkrácené délce 1,5 roku a je určeno pro všechny, kteří již mají ukončené středoškolské studium s maturitou.

Obor vznikl hlavně na nátlak sdružení autodopravců, kteří již dlouhé roky volají po speciálním oboru, který by připravoval budoucí profesionální řidiče kamionu a autobusů a to nejen po stránce ovládání vozu.

Krnovská škola získala akreditaci ministerstva školství, a tak může tento obor otevřít. Druhou školou, ve které by se měl vyučovat stejný obor, bude ústav v Jablunkově na Frýdecko-Místecku. Tato škola v této chvíli již jen čeká na akreditaci a poté spustí přijímací řízení.

Základní informace o novém oboru

Studium je určeno pro absolventy s dokončeným libovolným středním vzděláním s maturitní zkouškou (gymnázium, střední školy, sodborné školy...).

Zahájení studia : 3. září 2007 - školní rok 2007/2008
Ukončení studia : 31. ledna 2009 – závěrečné zkoušky

Podmínky pro přijetí ke studiu:

  • Řidičské oprávnění skupiny „B“ (osobní automobil)
  • Potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke studiu
  • Zaslání Přihlášky ke studiu na střední škole (zašle na požádání SŠAMP Krnov)

Absolventi během 1,5 ročního studia získají

Výuční list v oboru 23-68-H/001 Automechanik

Řidičská oprávnění skupin C, D, E

Certifikaci způsobilosti k výkonu práce řidiče v mezinárodní kamionové dopravě a v autobusové dopravě.

Možnost získání stipendia a pracovní smlouvy od Sdružení silničních dopravců s cílem získání pracovního místa po ukončení studia.

Mezinárodní certifikaci IES ( International Education Society London), která zajišťuje uznání dosaženého vzdělání v zemích EU)

Tip: Podrobné informace o novém studijním oboru získáte zde.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků