Škodovky se budou vyrábět i v Angole

Do Angoly, africké země zničené dlouhou občanskou válkou, přinese Volkswagen poměrně velkou investici, která by mohla oživit tamní průmysl. Chce zde postavit závod na výrobu automobilů s celkovou kapacitou okolo deseti tisíc vozů. Výroba vozů značek Volkswagen a Škoda by měla začít v roce 2007. Celý projekt si vyžádá investice ve výši 1,1 miliardy korun, vozy vyrobené přímo v Angole by mohly být levnější o 20 až 30 procent než v případě dovozu z Evropy. Volkswagen už vyrábí auta v sousední Jihoafrické republice.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků