Škodovka s výrobním číslem 3 000 000

Když v roce 1991 vstoupila automobilka Škoda do koncernu VW, jen málokdo očekával, tak dynamický rozvoj. Přesvědčivým důkazem
Škodovka s výrobním číslem 3 000 000
Když v roce 1991 vstoupila automobilka Škoda do koncernu VW, jen málokdo očekával, tak dynamický rozvoj. Přesvědčivým důkazem je již zmíněný vůz s výrobním číslem 3 000 000. Jubilejním automobilem, který včera sjel z výrobního pásu moderní továrny v Mladé Boleslavi, byla stříbrná limuzína Octavia Elegance s benzínovým motorem 1.8 Turbo o výkonu 110 kW. Objednal si ji zákazník v České republice.

Při slavnostním setkání vedení a zaměstnanců a pozvaných novinářů u jubilejního vozu vyzdvihl předseda představenstva Škoda Auto Ing. Vratislav Kulhánek dynamický rozvoj automobilky Škoda díky spojení se silným strategickým partnerem, koncernem VW. „Moderní organizační a výrobní technologie, které byly rychle uplatněny díky špičkové kvalifikaci českých inženýrů a techniků, přispěly k obnově dobrého jména a prestiže značky Škoda.

Z někdejších 170 000 vozů tak dnes prodáváme ročně 2,5krát tolik automobilů se vzrůstající tendencí. Modely Fabia a Octavia jsou k dispozici desítkách variant agregátů, barev a výbav a patří k nejmodernějším vozům ve své třídě vůbec. Proto také dnes vyvážíme 82 % do bezmála 70 zemí světa,“ zdůraznil šéf Škoda Auto.

Vedoucí výroby vozů ve Škoda Auto Pavel Radda vysoce ocenil práci zaměstnanců automobilky, v prvé řadě však přístup celého týmu Škodováků ke kvalitě. „Špičková kvalita našich automobilů Škoda s využitím špičkových technologií a v kombinaci s vysokou mírou užitné hodnoty za dostupnou cenu je výsledkem vysoké pracovní odpovědnosti, motivace a hrdosti všech zaměstnanců podniku na značku Škoda.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků