Škodovka bude od roku 2005 vyrábět auta v Číně

Čína patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející automobilové trhy na světě. Není proto divu, že každá automobilka si chce ukrojit svůj kousek koláče. Škoda do Číny zatím exportuje vozy vyrobené v indickém stítě Maháráštra, nicméně dovozní limity jsou velmi nízké. Kvůli tomu Škoda na čínském trhu prodala loni jen něco málo přes dva tisíce aut. 

Od příštího roku proto bude česká automobilka montovat vozy přímo v Číně. Kapacita továrny v Šenčenu je až padesát tisíc vozů, vyrábět se budou s největší pravděpodobností Octavie staré generace. Ty bude Škoda prodávat nejen na místním trhu, ale hodlá je také vyvážet do dalších států jihovýchodní Asie. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků