Škodovce se hromadí nedodělané Octavie. Chybí díly, pomoci musí i Kvasiny

Dodávky vozů majitelům se prý nezpozdí, ačkoliv na dokončení mají čekat tisícovky vozů.

Zatímco ve Škodě Auto probíhá od pondělí celozávodní dovolená, automobilka se do toho musí vypořádat se zpožděním výroby nové Octavie a rovněž modelů Fabia. Na vině je opět koronavirová pandemie, kvůli níž někteří dodavatelé dílů odstavili výrobu a novým modelům Škody tak chybí určité součástky.

Škoda Enyaq iV poprvé ukázala interiér. Nic takového jste u Škody ještě neviděli

Škoda Enyaq iV poprvé ukázala interiér. Nic takového jste u Škody ještě neviděli

Magazín Škodovácký odborář uvádí, že minulé pondělí počet nekompletních Octavií překračoval čtyři tisíce kusů. „Stále se zvyšuje počet nekompletních vozů s kvalitativními nedostatky těsnění dveří a nově také s chybějícími díly z firem postižených covidem-19. Jde například o skupinová světla či chybějící sedačky,“ píše se v odboráři.

Ve Škodě se tak rozjeli i speciální směny, na kterých pracovníci obstarávající takzvané repase a Octavie dokončují. Na pomoc při snižování počtu rozpracovaných vozů se přitom do Mladé Boleslavi rozjeli i pracovníci ze závodu ve Kvasinách.

Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Z vedení českého zastoupení automobilky zaznívá, že nekompletní auta se dokončí v řádu několika dní, během nichž dodavatelé doplní zásoby dílů. Největší zpoždění dodávek mělo pocházet ze severu Itálie.

Dodání nových vozů majitelům však nemá být dle Škody tímto problémem opožděno a společnost dělá vše proto, aby auta dorazila k prodejcům a majitelům v řádném termínu a v požadované kvalitě.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků