Škodě Octavia Ferrari se často vysmívali. K bizarnímu kombi se váže krásný příběh

Ne, nic takového samozřejmě oficiálně nikdy nevzniklo. Jedná se o tuning, se kterým se pojí zajímavá historka.

Na instagramovém profilu automato.cz se objevila zajímavá a poněkud kontroverzní připomínka české vynalézavosti. Jedná se o specificky upravenou Škodu Octavia třetí generace, která byla lehkým tuningem připodobněná italský supersportům Ferrari.

Co k tomu majitele vedlo? Je za tím vlastně hezký příběh. Jedná se o splnění 22 let starého slibu syna otci, že mu k šedesátinám koupí Ferrari. Postupem času ale bylo nutné postavit se tváří v tvář skutečnosti, že koupě sportovního vozu s vysokými provozními náklady pro osobu blízkou by byl tak trochu danajský dar.

Syn se proto uchýlil k elegantnímu řešení a upravil pro otce Škodu Octavia Combi do stylu Ferrari. Na mladoboleslavském autě nezůstal snad jediný původní znak. Místo toho teď všude najdete znaky italské automobilky. Auto má i závodní polepy včetně bílých pruhů a čísel. Šedesátka na boku a na kapotě odkazují na otcův věk.

Po zveřejnění před třemi lety se okolo výsledku snesly davy lidí. Jedni ho uráželi, druzí ocenili dodržení slibu syna a originální pojetí narozeninového dárku. Co na výsledek říkáte vy?

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Diskuze (7) Další článek: BMW řady 1 a 2 Gran Coupé už dostanete s laky Individual. Podívejte se, jak vznikají

Témata článku: , , , , , , , , , , ,