ŠkodaAuto partnerem Kliniky dětské onkologie FN v Praze - Motole

Škoda Auto a Klinika dětské onkologie FN v Praze-.Motole podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci a partnerství. Nejvýznamnější český podnik tak rozvíjí program dlouhodobé podpory dětské onkologie.
ŠkodaAuto partnerem Kliniky dětské onkologie FN v Praze - Motole
Mladoboleslavská automobilka svoji spolupráci s Klinikou dětské onkologie fakultní nemocnice v Motole zahájila v roce 1998 zapůjčením tzv. internetového automobilu do projektu Kniha života, který má za cíl usnadnit psychickou stránku léčby malých pacientů.

O Vánocích roku 1999 Škoda Auto darovala Klinice dětské onkologie Felicii Combi, která mimo jiné usnadňuje převoz pacientů na ambulantní léčbu.

Jako výraz uznání a špičkové odborné úrovně české onkologie podpořila Škoda Auto zapůjčením vozu Škoda Octavia Pediatricko–onkologické sekci na Klinice dětské onkologie.

V rámci programu podpory dětské onkologie Škoda Auto daruje závěrem roku Klinice dětské onkologie další nový vůz, který bude vydražen. Výtěžek dražby bude použit na zakoupení zařízení, jenž umožní přesnější vyšetření nádorové tkáně.

Dětská onkologie je poměrně mladý, ale prudce se rozvíjející medicínský obor. V průběhu posledních třiceti let se dosáhlo pokroku, který nemá v jiných odvětvích medicíny obdoby. V současné době je možné při využití všech dostupných diagnostických a léčebných metod vyléčit více než 75 % nemocných a počet uzdravených neustále roste.

Škoda Auto vyváží své výrobky do více než 70 zemí celého světa. V loňském roce prodala 385.330 vozů a v letošní roce počítá s dalším růstem prodeje svých produktů. Mezi významné partnery z charitativní oblasti patří kromě Kliniky dětské onkologie FN v Praze - Motole, například také Nadace Charty 77, Výbor dobré vůle Olgy Havlové či Svaz paraplegiků.

Svou charitativní činností se Škoda Auto hlásí ke své společenské odpovědnosti a chce napomáhat naplnění touhy po individuální svobodě, jejímž klíčovým aspektem je mobilita.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků