ŠkodaAuto partnerem Kliniky dětské onkologie FN v Praze - Motole

Škoda Auto a Klinika dětské onkologie FN v Praze-.Motole podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci a partnerství. Nejvýznamnější český podnik tak rozvíjí program dlouhodobé podpory dětské onkologie.
ŠkodaAuto partnerem Kliniky dětské onkologie FN v Praze - Motole
Mladoboleslavská automobilka svoji spolupráci s Klinikou dětské onkologie fakultní nemocnice v Motole zahájila v roce 1998 zapůjčením tzv. internetového automobilu do projektu Kniha života, který má za cíl usnadnit psychickou stránku léčby malých pacientů.

O Vánocích roku 1999 Škoda Auto darovala Klinice dětské onkologie Felicii Combi, která mimo jiné usnadňuje převoz pacientů na ambulantní léčbu.

Jako výraz uznání a špičkové odborné úrovně české onkologie podpořila Škoda Auto zapůjčením vozu Škoda Octavia Pediatricko–onkologické sekci na Klinice dětské onkologie.

V rámci programu podpory dětské onkologie Škoda Auto daruje závěrem roku Klinice dětské onkologie další nový vůz, který bude vydražen. Výtěžek dražby bude použit na zakoupení zařízení, jenž umožní přesnější vyšetření nádorové tkáně.

Dětská onkologie je poměrně mladý, ale prudce se rozvíjející medicínský obor. V průběhu posledních třiceti let se dosáhlo pokroku, který nemá v jiných odvětvích medicíny obdoby. V současné době je možné při využití všech dostupných diagnostických a léčebných metod vyléčit více než 75 % nemocných a počet uzdravených neustále roste.

Škoda Auto vyváží své výrobky do více než 70 zemí celého světa. V loňském roce prodala 385.330 vozů a v letošní roce počítá s dalším růstem prodeje svých produktů. Mezi významné partnery z charitativní oblasti patří kromě Kliniky dětské onkologie FN v Praze - Motole, například také Nadace Charty 77, Výbor dobré vůle Olgy Havlové či Svaz paraplegiků.

Svou charitativní činností se Škoda Auto hlásí ke své společenské odpovědnosti a chce napomáhat naplnění touhy po individuální svobodě, jejímž klíčovým aspektem je mobilita.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků