ŠkodaAuto partnerem Kliniky dětské onkologie FN v Praze - Motole

Škoda Auto a Klinika dětské onkologie FN v Praze-.Motole podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci a partnerství. Nejvýznamnější český podnik tak rozvíjí program dlouhodobé podpory dětské onkologie.
ŠkodaAuto partnerem Kliniky dětské onkologie FN v Praze - Motole
Mladoboleslavská automobilka svoji spolupráci s Klinikou dětské onkologie fakultní nemocnice v Motole zahájila v roce 1998 zapůjčením tzv. internetového automobilu do projektu Kniha života, který má za cíl usnadnit psychickou stránku léčby malých pacientů.

O Vánocích roku 1999 Škoda Auto darovala Klinice dětské onkologie Felicii Combi, která mimo jiné usnadňuje převoz pacientů na ambulantní léčbu.

Jako výraz uznání a špičkové odborné úrovně české onkologie podpořila Škoda Auto zapůjčením vozu Škoda Octavia Pediatricko–onkologické sekci na Klinice dětské onkologie.

V rámci programu podpory dětské onkologie Škoda Auto daruje závěrem roku Klinice dětské onkologie další nový vůz, který bude vydražen. Výtěžek dražby bude použit na zakoupení zařízení, jenž umožní přesnější vyšetření nádorové tkáně.

Dětská onkologie je poměrně mladý, ale prudce se rozvíjející medicínský obor. V průběhu posledních třiceti let se dosáhlo pokroku, který nemá v jiných odvětvích medicíny obdoby. V současné době je možné při využití všech dostupných diagnostických a léčebných metod vyléčit více než 75 % nemocných a počet uzdravených neustále roste.

Škoda Auto vyváží své výrobky do více než 70 zemí celého světa. V loňském roce prodala 385.330 vozů a v letošní roce počítá s dalším růstem prodeje svých produktů. Mezi významné partnery z charitativní oblasti patří kromě Kliniky dětské onkologie FN v Praze - Motole, například také Nadace Charty 77, Výbor dobré vůle Olgy Havlové či Svaz paraplegiků.

Svou charitativní činností se Škoda Auto hlásí ke své společenské odpovědnosti a chce napomáhat naplnění touhy po individuální svobodě, jejímž klíčovým aspektem je mobilita.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků