ŠkodaAuto Muzeum - pětileté výročí otevření

V pátek 22. září oslavilo muzeum Škoda Auto v Mladé Boleslavi páté výročí svého otevření a brzy uvítá již svého 350.000 návštěvníka. Důvodem pro investici tohoto druhu byla snaha představit dlouholetou tradici veřejnosti důstojným a atraktivním způsobem a sté výročí založení firmy v roce 1995 bylo vítanou příležitostí takovýto projekt zrealizovat.
ŠkodaAuto Muzeum - pětileté výročí otevření
V pátek 22. září oslavilo muzeum Škoda Auto v Mladé Boleslavi páté výročí svého otevření a brzy uvítá již svého 350.000 návštěvníka. Důvodem pro investici tohoto druhu byla snaha představit dlouholetou tradici veřejnosti důstojným a atraktivním způsobem a sté výročí založení firmy v roce 1995 bylo vítanou příležitostí takovýto projekt zrealizovat. Muzeum vzniklo jako platforma pro budování emocionálního a dlouhodobého vztahu mezi firmou a jejími zákazníky i zaměstnanci. Současně představuje moderní centrum prezentace značky a jejích produktů i nový kulturní stánek mladoboleslavského regionu.

Zrekonstruované prostory bývalých továrních budov svou elegantní architekturou přispívají k příjemné atmosféře, kterou zde návštěvníci oceňují. V novém muzeu byla vystavena firemní sbírka, zčásti již dříve známá z mladoboleslavského Autosalonu, ale vznikly zde i nové části expozice, vypovídající např. o designu, konstrukci a výrobě vozu. Výstava přesvědčivě dokládá kompetentnost firmy ŠkodaAuto v oblasti technického vývoje a kreativity a tradiční důraz na řemeslnou dovednost jako na základní předpoklad vysoké užitné a estetické hodnoty výrobků. Charakteristickým rysem ŠkodaAuto Muzea je jeho polyfunkčnost, která mu umožňuje zůstat živoucím organismem. Konferenční salonky ve vyšších patrech slouží k nejrůznějším setkáním, workshopům či seminářům, ale příležitostně se zde konají i menší kulturní akce, jako např. jazzové koncerty.

Laurin & Klement forum - velký sál s kapacitou cca 650 míst - vychází vstříc především reprezentačním potřebám firmy hlavně v oblasti představování nových modelů, i zde se však pořádají různá kulturní vystoupení ve vlastní dramaturgii. Kromě možnosti využití sálů a prohlídky expozice jsou návštěvníkům k dispozici i další služby, např. veřejná internetová stanice, multimediální informační kiosky, kavárna, služba průvodců v několika světových jazycích či archiv historie firmy. Muzeum je pro veřejnost otevřeno denně od 9 do 17 hodin. Všechny prostory expozice jsou samozřejmě bezbariérové a pro nevidomé a slabozraké návštěvníky je připravena speciální hmatová prohlídka s odborně vyškolenými průvodci - tuto službu je nutné si předem dohodnout. Vstupné do muzea činí 36Kč, děti, studenti, důchodci, vojáci a držitelé průkazu ZTP/P platí 18 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma. Rodiny mohou využít i zvýhodněného bonusu za 90 Kč.

Tým zaměstnanců ŠkodaAuto Muzea má ještě širší pole působnosti. Návštěvní služba zabezpečuje také četné hromadné exkurze do výrobních provozů včetně odborného výkladu. S dalšími členy týmu se mohou setkat návštěvníci, zákazníci či příznivci firmy ŠkodaAuto v několika dalších centrech, kde značka buduje svůj nový image. K nim patří samozřejmě Zákaznické centrum v Mladé Boleslavi, koncernová reprezentace na třídě Pod lipami v Berlíně ("Lindencorso") a v neposlední řadě také ŠkodaAuto Pavilon ve výstavním areálu Autostadt v německém Wolfsburgu. Ve zmíněných střediscích pracují zaměstnanci ŠkodaAuto Muzea jako průvodci a informátoři v oblasti péče o zákazníky.

Od otevření v roce 1995 se každým rokem zvyšuje počet návštěvníků muzea – v loňském roce dosáhl jejich počet 86 tisíc. Záměrem ŠkodaAuto Muzea je tento zájem veřejnosti udržet. Proto probíhá ve všech expozicích permanentní obnova a aktualizace, takže i ti z návštěvníků, kteří se do muzea znovu vrací, mají pokaždé nové zážitky.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků