Škoda zvažuje možnost výroby dalšího malého vozu

Předseda představenstva automobilky Škoda, Detlef Wittig, ve svém posledním rozhovoru prohlásil, že Škoda zvažuje možnost vyrábět další vůz, který by byl menší, ale také levnější než dnešní Fabia. Ač dodal, že vše je teprve na počátku a nic není definitivní, šlo by jistě o zajímavé rozšíření modelové řady značky, vedlé malé-velké Fabie škodovce klasické mini chybí. Přesto, pokud by Wittig dostal zelenou od Volkswagenu a Škoda by se pro tento krok rozhodla, musel by celý vývoj začít téměř od nuly, a tak není pravděpodobné, že by nový model spatřil světa v nejbližších dvou letech. Zajímavostí je, že pokud by došlo k samotné výrobě, neplánuje se, že by se tento model vyráběl v České republice, výroba probíhala výlučně východněji od našich hranic.

V rozhovoru také upřesnil termín zahájení prodeje nového Roomsteru. Ten by se měl začít prodávat od června se základní cenou okolo 11 000 eur (přibližně 310 000 Kč) s tím, že do konce roku se počítá s prodejem okolo 15 tisíc nových vozů. Nová generace Fabie se pak začne vyrábět v prosinci tohoto roku.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků