Škoda zvažuje možnost výroby dalšího malého vozu

Předseda představenstva automobilky Škoda, Detlef Wittig, ve svém posledním rozhovoru prohlásil, že Škoda zvažuje možnost vyrábět další vůz, který by byl menší, ale také levnější než dnešní Fabia. Ač dodal, že vše je teprve na počátku a nic není definitivní, šlo by jistě o zajímavé rozšíření modelové řady značky, vedlé malé-velké Fabie škodovce klasické mini chybí. Přesto, pokud by Wittig dostal zelenou od Volkswagenu a Škoda by se pro tento krok rozhodla, musel by celý vývoj začít téměř od nuly, a tak není pravděpodobné, že by nový model spatřil světa v nejbližších dvou letech. Zajímavostí je, že pokud by došlo k samotné výrobě, neplánuje se, že by se tento model vyráběl v České republice, výroba probíhala výlučně východněji od našich hranic.

V rozhovoru také upřesnil termín zahájení prodeje nového Roomsteru. Ten by se měl začít prodávat od června se základní cenou okolo 11 000 eur (přibližně 310 000 Kč) s tím, že do konce roku se počítá s prodejem okolo 15 tisíc nových vozů. Nová generace Fabie se pak začne vyrábět v prosinci tohoto roku.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků