Škoda zřejmě zruší až 2 800 pracovních míst

Výrobce automobilů v Mladé Boleslavi, společnost Škoda Auto, zřejmě bude snižovat stavy zaměstnanců a to řádově ve stovkách až tisících. Firma prověřuje zhruba 2 800 lidí, kteří nepracují přímo ve výrobě. Jedná se např. o pozice: účetních, zásobovačů nebo personalistů. Ve svém včerejším vydání to uvedla Mladá fronta.

Člen představenstva a personální ředitel firmy, pan Martin Jahn, médiím sdělil: "Pokud chceme být konkurenceschopní, nesmíme mít ani jedno zbytečné místo."

Opačná situace je v oblasti vývoje, kde firma hledá dalších asi 200 lidí. Případné snižování stavů se také nedotkne závodu v Kvasinách, kde naplno běží výroba Škody Roomster.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků