Škoda zlepšuje svoje postavenie na slovenskom trhu

Škoda po miernych poklesoch predajov v minulom roku naberá zase na sile a v období od marca do septembra tohto roka jej postavenie na slovenskom trhu neustále rastie. Podľa oficiálnych údajov Združenia automobilového priemyslu SR v marci dosahovala Škoda trhový podiel 24,81%, pričom minulý mesiac došlo k zvýšeniu na 26,90%. Od začiatku roka predala automobilka na Slovensku 15 153 vozidiel, pričom za rovnaké obdobie minulého roka to bolo o 383 áut menej.

Druhý najpredávanejší Volkswagen vykázal v septembri trhový podiel 8,72%, tretí bol Peugeot s 6,99%, štvrtý Citroën (6,08%) a piaty Renault (5,76%).

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků