Škoda získala další prestižní ocenění pro své vozy

Česká automobilka Škoda dále sbírá prestižní ocenění. Nyní se dočkaly modely Octavia a Superb.

Nová generace modelu Octavia se stala vítězem ankety prestižního britského časopisu WhatCar? v kategorii "nejlepší malý rodinný vůz" a porazila tak veškerou konkurenci jako je Renault Megane, Ford Focus, Citroen C4, Wolkswagen Golf atd. Dále model Octavia RS získal již dříve cenu "nejlepší hot hatch" a porazil tak ikony ostrých kompaktů a malých vozů jako je Focus ST, Golf GTI, Astra GTC nebo Mini Cooper S. Octavia se dočkala také výborného celkového hodnocení, když za její hlavní přednost bylo označení držení si hodnoty vozu a také velmi nízké provozní náklady. Majitel Octavie může po třech letech očekávat návrat až poloviny sumy, za kterou Octavii koupil.

Škoda Superb se také dočkal významného ocenění. Německý autoklub ADAC provedl test vozů vyšší střední třídy a Superb byl označen jako s nejnižšími provozními náklady. Model Superb 1,9 TDI o výkonu 77 kW (105 k) byl vyhlášen jako vůz s nejnižšími celkovými provozními náklady, když se ukázalo, že na jeden kilometr je třeba pouze 48,8 centů, což je výrazně méně, než ostatní vozy. Do tohoto výpočtu se započítává pořizovací cena, náklady na pravidelný servis, palivo atd.
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky