Škoda získala další prestižní ocenění pro své vozy

Česká automobilka Škoda dále sbírá prestižní ocenění. Nyní se dočkaly modely Octavia a Superb.

Nová generace modelu Octavia se stala vítězem ankety prestižního britského časopisu WhatCar? v kategorii "nejlepší malý rodinný vůz" a porazila tak veškerou konkurenci jako je Renault Megane, Ford Focus, Citroen C4, Wolkswagen Golf atd. Dále model Octavia RS získal již dříve cenu "nejlepší hot hatch" a porazil tak ikony ostrých kompaktů a malých vozů jako je Focus ST, Golf GTI, Astra GTC nebo Mini Cooper S. Octavia se dočkala také výborného celkového hodnocení, když za její hlavní přednost bylo označení držení si hodnoty vozu a také velmi nízké provozní náklady. Majitel Octavie může po třech letech očekávat návrat až poloviny sumy, za kterou Octavii koupil.

Škoda Superb se také dočkal významného ocenění. Německý autoklub ADAC provedl test vozů vyšší střední třídy a Superb byl označen jako s nejnižšími provozními náklady. Model Superb 1,9 TDI o výkonu 77 kW (105 k) byl vyhlášen jako vůz s nejnižšími celkovými provozními náklady, když se ukázalo, že na jeden kilometr je třeba pouze 48,8 centů, což je výrazně méně, než ostatní vozy. Do tohoto výpočtu se započítává pořizovací cena, náklady na pravidelný servis, palivo atd.
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků