Škoda zahájila zkušební montáž Fabie na Ukrajině

Škoda Auto v těchto dnech zahájila zkušební montáž modelové řady Fabia v ukrajinském závodě v Solomonovu nedaleko Užhorodu.
Škoda zahájila zkušební montáž Fabie na Ukrajině
Současně všechny tři karosářské varianty Fabia, Fabia Combi a Fabia Sedan a 5 typů motorů nyní absolvují homologační řízení. Předpokládá se, že v červenci se tak na Ukrajině rozběhne sériová výroba a následně prodej kompletní modelové řady Fabia.

V obci Solomonovo na Zakarpatské Ukrajině se od zahájení montáže z rozložených dílů (SKD) modelové řady Octavia loni v prosinci zvyšuje výrobní kapacita, která nyní dosahuje 300 vozů Octavia měsíčně. „Po zahájení sériové montáže modelů Fabia v červenci se zvýší na 500 vozů měsíčně,“ prohlásil generální ředitel parnerské firmy Eurocar Oleg Bojarin. Eurocar je investorem projektu, když od Škoda Auto získal licenci na montáž vozů Škoda. „Škoda Auto je tak první značkou koncernu Volkswagen v bývalých zemích SSSR, která v tomto perspektivním regionu vyrábí automobily,“ upozornil ředitel Bojarin.

Ukrajinští zákazníci zároveň projevují velký zájem o Superb, nejnovější model z nabídky Škoda Auto, který se představil koncem května na kyjevském mezinárodním autosalonu. O Superb v rámci kyjevského autosalonu projevila zájem také ukrajinská vláda, která zařadí tento vůz do výběrového řízení na reprezentativní limuzínu vlády Ukrajinské republiky.

Montáž vozů Škoda na Ukrajině díky velmi kladnému hodnocení ukrajinských médií přispěla k dynamickému růstu prodeje vozů Škoda na tamním trhu. Také březnová návštěva prezidenta Ukrajiny Leonida Kučmy v montážním závodě a jeho projížďka za volantem Octavie L&K byla široce prezentována v ukrajinském tisku.

Za prvních 5 měsíců letošního roku vzrost prodej automobilů Škoda na Ukrajině oproti témuž období loni o 84 % na 2146 vozů. Nyní probíhá proces zkvalitnění obchodní a servisní sítě na Ukrajině, kdy letos v létě absolvuje certifikaci na 40 obchodníků. V roce 2001 se na Ukrajině meziročně zvýšil prodej o 80,3 % na 4.212 vozů a letos se očekává další vzestup.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků