Škoda zahájila zkušební montáž Fabie na Ukrajině

Škoda Auto v těchto dnech zahájila zkušební montáž modelové řady Fabia v ukrajinském závodě v Solomonovu nedaleko Užhorodu.
Škoda zahájila zkušební montáž Fabie na Ukrajině
Současně všechny tři karosářské varianty Fabia, Fabia Combi a Fabia Sedan a 5 typů motorů nyní absolvují homologační řízení. Předpokládá se, že v červenci se tak na Ukrajině rozběhne sériová výroba a následně prodej kompletní modelové řady Fabia.

V obci Solomonovo na Zakarpatské Ukrajině se od zahájení montáže z rozložených dílů (SKD) modelové řady Octavia loni v prosinci zvyšuje výrobní kapacita, která nyní dosahuje 300 vozů Octavia měsíčně. „Po zahájení sériové montáže modelů Fabia v červenci se zvýší na 500 vozů měsíčně,“ prohlásil generální ředitel parnerské firmy Eurocar Oleg Bojarin. Eurocar je investorem projektu, když od Škoda Auto získal licenci na montáž vozů Škoda. „Škoda Auto je tak první značkou koncernu Volkswagen v bývalých zemích SSSR, která v tomto perspektivním regionu vyrábí automobily,“ upozornil ředitel Bojarin.

Ukrajinští zákazníci zároveň projevují velký zájem o Superb, nejnovější model z nabídky Škoda Auto, který se představil koncem května na kyjevském mezinárodním autosalonu. O Superb v rámci kyjevského autosalonu projevila zájem také ukrajinská vláda, která zařadí tento vůz do výběrového řízení na reprezentativní limuzínu vlády Ukrajinské republiky.

Montáž vozů Škoda na Ukrajině díky velmi kladnému hodnocení ukrajinských médií přispěla k dynamickému růstu prodeje vozů Škoda na tamním trhu. Také březnová návštěva prezidenta Ukrajiny Leonida Kučmy v montážním závodě a jeho projížďka za volantem Octavie L&K byla široce prezentována v ukrajinském tisku.

Za prvních 5 měsíců letošního roku vzrost prodej automobilů Škoda na Ukrajině oproti témuž období loni o 84 % na 2146 vozů. Nyní probíhá proces zkvalitnění obchodní a servisní sítě na Ukrajině, kdy letos v létě absolvuje certifikaci na 40 obchodníků. V roce 2001 se na Ukrajině meziročně zvýšil prodej o 80,3 % na 4.212 vozů a letos se očekává další vzestup.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků