Škoda zahájila zkušební montáž Fabie na Ukrajině

Škoda Auto v těchto dnech zahájila zkušební montáž modelové řady Fabia v ukrajinském závodě v Solomonovu nedaleko Užhorodu.
Škoda zahájila zkušební montáž Fabie na Ukrajině
Současně všechny tři karosářské varianty Fabia, Fabia Combi a Fabia Sedan a 5 typů motorů nyní absolvují homologační řízení. Předpokládá se, že v červenci se tak na Ukrajině rozběhne sériová výroba a následně prodej kompletní modelové řady Fabia.

V obci Solomonovo na Zakarpatské Ukrajině se od zahájení montáže z rozložených dílů (SKD) modelové řady Octavia loni v prosinci zvyšuje výrobní kapacita, která nyní dosahuje 300 vozů Octavia měsíčně. „Po zahájení sériové montáže modelů Fabia v červenci se zvýší na 500 vozů měsíčně,“ prohlásil generální ředitel parnerské firmy Eurocar Oleg Bojarin. Eurocar je investorem projektu, když od Škoda Auto získal licenci na montáž vozů Škoda. „Škoda Auto je tak první značkou koncernu Volkswagen v bývalých zemích SSSR, která v tomto perspektivním regionu vyrábí automobily,“ upozornil ředitel Bojarin.

Ukrajinští zákazníci zároveň projevují velký zájem o Superb, nejnovější model z nabídky Škoda Auto, který se představil koncem května na kyjevském mezinárodním autosalonu. O Superb v rámci kyjevského autosalonu projevila zájem také ukrajinská vláda, která zařadí tento vůz do výběrového řízení na reprezentativní limuzínu vlády Ukrajinské republiky.

Montáž vozů Škoda na Ukrajině díky velmi kladnému hodnocení ukrajinských médií přispěla k dynamickému růstu prodeje vozů Škoda na tamním trhu. Také březnová návštěva prezidenta Ukrajiny Leonida Kučmy v montážním závodě a jeho projížďka za volantem Octavie L&K byla široce prezentována v ukrajinském tisku.

Za prvních 5 měsíců letošního roku vzrost prodej automobilů Škoda na Ukrajině oproti témuž období loni o 84 % na 2146 vozů. Nyní probíhá proces zkvalitnění obchodní a servisní sítě na Ukrajině, kdy letos v létě absolvuje certifikaci na 40 obchodníků. V roce 2001 se na Ukrajině meziročně zvýšil prodej o 80,3 % na 4.212 vozů a letos se očekává další vzestup.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků