Škoda: „Žádný offroad nechystáme,“ říká Kulhánek

Internetem probíhají spekulace o možném novém modelu Škoda Country, který by byl určen do horšího terénu. Podle Kulhánka by ale klasický offroad na trhu neuspěl, stejně jako kupé podobné studii Tudor. Jediným vozem, jehož vývoj vedení Škody potvrdilo, je tak malé MPV na bázi studie Roomster. Z toho je patrné, že značka se jako taková orientuje na rodinné vozy, SUV, offroady či dodávky jí zůstanou zapovězeny; to je doména mateřského Volkswagenu.

Škoda tak bude mít od roku 2006 celkem čtyři řady vozů: Fabia (nová generace), Octavia, Superb a MPV (název Roomster je nepravděpodobný). Celkem by měla roční výroba vzrůst ze současných 450 na 600 tisíc vozů - továrna ve Vrchlabí bude díky tomu expandovat.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků