Škoda: „Žádný offroad nechystáme,“ říká Kulhánek

Internetem probíhají spekulace o možném novém modelu Škoda Country, který by byl určen do horšího terénu. Podle Kulhánka by ale klasický offroad na trhu neuspěl, stejně jako kupé podobné studii Tudor. Jediným vozem, jehož vývoj vedení Škody potvrdilo, je tak malé MPV na bázi studie Roomster. Z toho je patrné, že značka se jako taková orientuje na rodinné vozy, SUV, offroady či dodávky jí zůstanou zapovězeny; to je doména mateřského Volkswagenu.

Škoda tak bude mít od roku 2006 celkem čtyři řady vozů: Fabia (nová generace), Octavia, Superb a MPV (název Roomster je nepravděpodobný). Celkem by měla roční výroba vzrůst ze současných 450 na 600 tisíc vozů - továrna ve Vrchlabí bude díky tomu expandovat.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků