Škoda Yeti půjde možná do výroby

V dnešním rozhovoru na iDnes.cz uvádí šéf Škody Detlef Wittig, že výroba automobilu, který by vycházel ze studie Yeti, není vyloučena. Záleží na tom, s jakými ohlasy veřejnosti se Škoda setká na ženevském autosalonu a zda vedení VW dá k výrobě souhlas. Pokud by se tak skutečně stalo, bylo by nutné vyřešit několik otázek: tou nejpalčivější je určitě pohon všech kol. Škoda si nemyslí, že je u auta, které je určeno prodevším pro městský provoz, nezbytný. Jenže to by na druhé straně mohlo spoustu potenciálních zákazníků odradit.

Stejný postup - vystavení studie a sledování ohlasů - byl praktikován už před dvěma lety, kdy Škoda představila koncept Roomster. Ten se původně rovněž neměl vyrábět a nakonec vyjede z výrobní linky už příští rok. Samozřejmě s upraveným designem a funkčností a na běžné platformě. Škoda nepopírá, že některé designové prvky studie Yeti se objeví na Roomsteru.

Tip: Vše o Škodě Yeti

Yeti patří stejně jako Roomster do nové generace aut, která používá nové „stavební“ prvky a nový designové finesy. Díky Roomsteru by se mělo podařit Škodě dodržet plán zvýšit výrobu na 600 tisíc kusů ročně ze současných cca 450 tisíc, a to do dvou let. Pro nový model bude ale potřeba zvýšit výrobní kapacity ve stávajících závodech, nebo postavit zcela novou továrnu. Otázkou je, zda Škoda zůstane v Česku, nebo zda půjde na východ; spekulace hovoří o Slovensku a východočeském kraji.

Se vzrůstající konkurencí (auta z Kolína, Dacia Logan) to ale bude mít Škoda těžké, zejména na méně náročných trzích. Tam proto chce uvést levnou verzí Fabie sedan s velmi oholenou výbavou a nízkou cenou okolo 225 tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků