Škoda vyrobila už milion SUV. Bude Yeti v počtu kusů překonán?

Škoda slaví miliónté vyrobené SUV. Zelený exemplář modelu Karoq si již převzal španělský zákazník.

Sportovně užitkové vozy postavené na základech běžných modelů jsou fenoménem posledních let. Škoda do tohoto kolotoče, který už snad žádná značka na světě nesmí minout, vkročila v roce 2009. Tehdy boleslavští představili Yeti. 

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Do ukončení výroby první generace SUV nižší střední v roce 2017 bylo zákazníkům dodáno více než 680.000 "sněžných mužů". Jako začátek aktuální SUV-ofenzívy představila Škoda na jaře roku 2017 Kodiaq a v říjnu 2017 následoval model Karoq. Třetím aktuálním SUV je Kamiq, který je však vyráběn exkluzivně pro čínský trh.

Poměrně velké číslo Yetiho dohání Karoq s Kodiaqem rychle. Do poloviny července sjelo z linky 215.700 kodiaqů a 87.800 karoqů. Škoda své modely kategorie SUV vyrábí kromě České republiky také v Indii, Rusku, Číně a v Německu. 

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Speciálně Škoda oslavila i konkrétní milióntý sériový kus. Jedná se o Karoq 1,5 TSI ACT DSG o výkonu 110 kW (150 k) v odstínu zelená Emerald. Vybevano je stupněm Ambition a sjelo z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Vůz byl určen pro manželský pár Eike Schröder a Carmela Garbajosa ze Španělska.

V budoucnu se od Škodovky očekává další rozšíření portfolia SUV. Mluví se o čistém elektromobilu s vyšší stavbou, Kodiaqu se splývavou střechou i malém crossoveru segmentu B.

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků