Škoda vyrobila už milion SUV. Bude Yeti v počtu kusů překonán?

Škoda slaví miliónté vyrobené SUV. Zelený exemplář modelu Karoq si již převzal španělský zákazník.

Sportovně užitkové vozy postavené na základech běžných modelů jsou fenoménem posledních let. Škoda do tohoto kolotoče, který už snad žádná značka na světě nesmí minout, vkročila v roce 2009. Tehdy boleslavští představili Yeti. 

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Do ukončení výroby první generace SUV nižší střední v roce 2017 bylo zákazníkům dodáno více než 680.000 "sněžných mužů". Jako začátek aktuální SUV-ofenzívy představila Škoda na jaře roku 2017 Kodiaq a v říjnu 2017 následoval model Karoq. Třetím aktuálním SUV je Kamiq, který je však vyráběn exkluzivně pro čínský trh.

Poměrně velké číslo Yetiho dohání Karoq s Kodiaqem rychle. Do poloviny července sjelo z linky 215.700 kodiaqů a 87.800 karoqů. Škoda své modely kategorie SUV vyrábí kromě České republiky také v Indii, Rusku, Číně a v Německu. 

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Speciálně Škoda oslavila i konkrétní milióntý sériový kus. Jedná se o Karoq 1,5 TSI ACT DSG o výkonu 110 kW (150 k) v odstínu zelená Emerald. Vybevano je stupněm Ambition a sjelo z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Vůz byl určen pro manželský pár Eike Schröder a Carmela Garbajosa ze Španělska.

V budoucnu se od Škodovky očekává další rozšíření portfolia SUV. Mluví se o čistém elektromobilu s vyšší stavbou, Kodiaqu se splývavou střechou i malém crossoveru segmentu B.

Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků