Škoda vyrobila už milion SUV. Bude Yeti v počtu kusů překonán?

Škoda slaví miliónté vyrobené SUV. Zelený exemplář modelu Karoq si již převzal španělský zákazník.

Sportovně užitkové vozy postavené na základech běžných modelů jsou fenoménem posledních let. Škoda do tohoto kolotoče, který už snad žádná značka na světě nesmí minout, vkročila v roce 2009. Tehdy boleslavští představili Yeti. 

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Do ukončení výroby první generace SUV nižší střední v roce 2017 bylo zákazníkům dodáno více než 680.000 "sněžných mužů". Jako začátek aktuální SUV-ofenzívy představila Škoda na jaře roku 2017 Kodiaq a v říjnu 2017 následoval model Karoq. Třetím aktuálním SUV je Kamiq, který je však vyráběn exkluzivně pro čínský trh.

Poměrně velké číslo Yetiho dohání Karoq s Kodiaqem rychle. Do poloviny července sjelo z linky 215.700 kodiaqů a 87.800 karoqů. Škoda své modely kategorie SUV vyrábí kromě České republiky také v Indii, Rusku, Číně a v Německu. 

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Speciálně Škoda oslavila i konkrétní milióntý sériový kus. Jedná se o Karoq 1,5 TSI ACT DSG o výkonu 110 kW (150 k) v odstínu zelená Emerald. Vybevano je stupněm Ambition a sjelo z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Vůz byl určen pro manželský pár Eike Schröder a Carmela Garbajosa ze Španělska.

V budoucnu se od Škodovky očekává další rozšíření portfolia SUV. Mluví se o čistém elektromobilu s vyšší stavbou, Kodiaqu se splývavou střechou i malém crossoveru segmentu B.

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

dnes | Milan Lažanský | 14 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 42 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků