Škoda vyrobila už milion SUV. Bude Yeti v počtu kusů překonán?

Škoda slaví miliónté vyrobené SUV. Zelený exemplář modelu Karoq si již převzal španělský zákazník.

Sportovně užitkové vozy postavené na základech běžných modelů jsou fenoménem posledních let. Škoda do tohoto kolotoče, který už snad žádná značka na světě nesmí minout, vkročila v roce 2009. Tehdy boleslavští představili Yeti. 

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Do ukončení výroby první generace SUV nižší střední v roce 2017 bylo zákazníkům dodáno více než 680.000 "sněžných mužů". Jako začátek aktuální SUV-ofenzívy představila Škoda na jaře roku 2017 Kodiaq a v říjnu 2017 následoval model Karoq. Třetím aktuálním SUV je Kamiq, který je však vyráběn exkluzivně pro čínský trh.

Poměrně velké číslo Yetiho dohání Karoq s Kodiaqem rychle. Do poloviny července sjelo z linky 215.700 kodiaqů a 87.800 karoqů. Škoda své modely kategorie SUV vyrábí kromě České republiky také v Indii, Rusku, Číně a v Německu. 

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Speciálně Škoda oslavila i konkrétní milióntý sériový kus. Jedná se o Karoq 1,5 TSI ACT DSG o výkonu 110 kW (150 k) v odstínu zelená Emerald. Vybevano je stupněm Ambition a sjelo z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Vůz byl určen pro manželský pár Eike Schröder a Carmela Garbajosa ze Španělska.

V budoucnu se od Škodovky očekává další rozšíření portfolia SUV. Mluví se o čistém elektromobilu s vyšší stavbou, Kodiaqu se splývavou střechou i malém crossoveru segmentu B.

TEST Lexus ES 300h Luxury: Jiný pohled na svět. Změní ten váš?

Lexus ES 300h

Přicházím k pětimetrové japonské limuzíně za necelé dva miliony korun. V nabídce má pouze jeden motor a jednu převodovku. Má Lexus ES 300h ve své třídě co nabídnout?

včera | Vladimír Kadera | 56 příspěvků
Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 47 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 13 příspěvků