Škoda vyrobila už milion SUV. Bude Yeti v počtu kusů překonán?

Škoda slaví miliónté vyrobené SUV. Zelený exemplář modelu Karoq si již převzal španělský zákazník.

Sportovně užitkové vozy postavené na základech běžných modelů jsou fenoménem posledních let. Škoda do tohoto kolotoče, který už snad žádná značka na světě nesmí minout, vkročila v roce 2009. Tehdy boleslavští představili Yeti. 

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Škoda Karoq dostala výbavu Active. Takto vypadá základ za 484.900 Kč

Do ukončení výroby první generace SUV nižší střední v roce 2017 bylo zákazníkům dodáno více než 680.000 "sněžných mužů". Jako začátek aktuální SUV-ofenzívy představila Škoda na jaře roku 2017 Kodiaq a v říjnu 2017 následoval model Karoq. Třetím aktuálním SUV je Kamiq, který je však vyráběn exkluzivně pro čínský trh.

Poměrně velké číslo Yetiho dohání Karoq s Kodiaqem rychle. Do poloviny července sjelo z linky 215.700 kodiaqů a 87.800 karoqů. Škoda své modely kategorie SUV vyrábí kromě České republiky také v Indii, Rusku, Číně a v Německu. 

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Škoda Kodiaq dostala nové motory. A také výrazně vyšší cenovky...

Speciálně Škoda oslavila i konkrétní milióntý sériový kus. Jedná se o Karoq 1,5 TSI ACT DSG o výkonu 110 kW (150 k) v odstínu zelená Emerald. Vybevano je stupněm Ambition a sjelo z výrobní linky v českém závodě v Kvasinách. Vůz byl určen pro manželský pár Eike Schröder a Carmela Garbajosa ze Španělska.

V budoucnu se od Škodovky očekává další rozšíření portfolia SUV. Mluví se o čistém elektromobilu s vyšší stavbou, Kodiaqu se splývavou střechou i malém crossoveru segmentu B.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

včera | Vladimír Kadera | 14 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků