Škoda: výroba malého MPV potvrzena

Už v roce 2006 přijde na trh další modelová řada Škodovky, která bude založena na studii Roomster. Dřívější spekulace potvrdil nový předseda představensta Detlef Wittig a dodal, že novinka nebude nástupcem Fabie. Důraz bude kladen zejména na variabilitu interiéru a vnitřní prostor, nepůjde ani o sedan, ani o kombi, ale spíše o MPV, mix více kategorií. Nový model bude používat některé prvky z Fabie i Octavie, nabídne ale také zajímavé novinky. Wittig současně vyvrátil spekulaci, že Škoda hodlá vyrábět malý vůz podobný Volkswagenu Lupo. (Zdroj: iDNES)

Klepněte pro větší obrázek Škoda miniMPV dle Autobildu

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků