Speciální SUV Škoda má mřížku chladiče jako BMW X6. Uvnitř čeká nový křišťál

Koncept nového modelu Škody výhradně pro indický trh se ukáže už zanedlouho. Ještě předtím ale značka láká na jeho nejzajímavější prvky.

Klasický maraton odhalování nové škodovky pokračuje. Pro české publikum nebude novinka natolik zajímavá, pro mladoboleslavskou automobilku ale o to důležitější z globálního hlediska. Koncept Vision In je představou zbrusu nového městského SUV, kterým chtějí Škoda a samotný koncern VW silně zaujmout indický trh.

Vision In jsme už mohli vidět na zveřejněných ilustracích, teď ovšem Škoda tasí video upoutávku, zaměřující se na ty nejvýraznější detaily vozu. Ani tady nebude chybět tradiční křišťál či přesněji podsvícené krystalické prvky. I výrazná maska chladiče je podsvícená, stejně jako to má nové BMW X6, přičemž osvětleno je i logo Škody nad ní.

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Krystalické prvky budou k vidění také v interiéru, například u páčky voliče režimů převodovky na středovém panelu, pod virtuálním kokpitem a také v podobě sošky na palubní desce. Pro představu o prostornosti a velikosti se Vision In s délkou 4,26 metru přibližně vyrovná evropské Škodě Kamiq (4,24 m).

Novinka bude postavena výhradně pro nároky a přání indických zákazníků. Jako základ bude SUV používat modulární platformu MQB‑A0‑IN, na které později vzniknou i další levné modely Škody i VW. Mladoboleslavská automobilka je už delší dobu zodpovědná za aktivity koncernu VW v Indii s cílem posílení jeho pozice a vývoje nových dostupných vozů.

Známe první ceny Škody Octavia liftback. Základ se drží pod půl milionem korun

Známe první ceny Škody Octavia liftback. Základ se drží pod půl milionem korun

Produkce sériové podoby Visionu In se rozběhne ještě v průběhu roku 2020. Kompletní odhalení konceptu proběhne na autosalonu Auto Expo 2020 v Dillí (5. až 12. února). Už v pondělí 3. února vám však o něm prozradíme maximum dostupných informací.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryPrvní test 1.0 TSIKamiq vs. ScalaNejlevnější verzePrvní dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

dnes | Jan Mička | 7 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků