Škoda má novou šmírovací aplikaci. Pomůže vám lépe hlídat vaše zlobivé děti

Škoda uvádí novou funkci pro svou aplikaci Connect, která dokáže upozornit rodiče, když se jejich potomek s půjčeným autem vydá do míst, kam by neměl.

Sledování polohy svého vozu skrze mobilní aplikaci už dnes není ničím novým. Škoda však tuto vychytávku své aplikace Connect nyní rozšiřuje o takzvaný „Geofencing“. Novinka pomůže hlavně rodičům, kteří občasně půjčují auto i svým potomkům a chtějí být upozorněni, když se jejich dítko bez ohlášení vydá s autem někam dál.

Připadá vám nová Škoda Superb moc drahá? Ceny z roku 2002 to možná změní

Připadá vám nová Škoda Superb moc drahá? Ceny z roku 2002 to možná změní

V aplikaci si budou moci rodiče nastavit na mapě „zelenou“ oblast, ve které se může potomek za volantem volně pohybovat. Když však sledované auto tuto nastavenou oblast opustí, rodič bude přes aplikaci v telefonu upozorněn. Škoda například zmiňuje scénář, kdy jsou rodiče na dovolené a chtějí být ujištěni, že jejich dítě nepodniká v autě tajný letní roadtrip s přáteli.

Další funkcí Geofencingu je i stanovení několika „červených“ oblastí, do kterých by se potomek neměl vůbec vydávat. Kromě toho lze novinku v aplikaci nastavit i pro jednotlivé dny a rovněž časová období. Nakonec je možné monitorovat hned několik vybraných oblastí na mapě, ze kterých budou rodiče upozorňování.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Dalo by se říct, že šmírování vašich dětí je tedy zase o něco jednodušší. Klasicky však aplikace Škoda Connect nabízí i další funkce vzdáleného přístupu k vozu – odemknutí/zamknutí, zmíněné hledání polohy například na parkovišti, výpočet naplánované cesty s ohledem na dopravní informace, ovládání nezávislého topení, zobrazení parametrů vozu a další.

Aplikace Škoda Connect je zdarma ke stažení v AppStoru nebo Google Play a spolupracuje s volitelnými balíčky on-line služeb Škoda Connect.

První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 58 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 155 příspěvků