Škoda má novou šmírovací aplikaci. Pomůže vám lépe hlídat vaše zlobivé děti

Škoda uvádí novou funkci pro svou aplikaci Connect, která dokáže upozornit rodiče, když se jejich potomek s půjčeným autem vydá do míst, kam by neměl.

Sledování polohy svého vozu skrze mobilní aplikaci už dnes není ničím novým. Škoda však tuto vychytávku své aplikace Connect nyní rozšiřuje o takzvaný „Geofencing“. Novinka pomůže hlavně rodičům, kteří občasně půjčují auto i svým potomkům a chtějí být upozorněni, když se jejich dítko bez ohlášení vydá s autem někam dál.

Připadá vám nová Škoda Superb moc drahá? Ceny z roku 2002 to možná změní

Připadá vám nová Škoda Superb moc drahá? Ceny z roku 2002 to možná změní

V aplikaci si budou moci rodiče nastavit na mapě „zelenou“ oblast, ve které se může potomek za volantem volně pohybovat. Když však sledované auto tuto nastavenou oblast opustí, rodič bude přes aplikaci v telefonu upozorněn. Škoda například zmiňuje scénář, kdy jsou rodiče na dovolené a chtějí být ujištěni, že jejich dítě nepodniká v autě tajný letní roadtrip s přáteli.

Další funkcí Geofencingu je i stanovení několika „červených“ oblastí, do kterých by se potomek neměl vůbec vydávat. Kromě toho lze novinku v aplikaci nastavit i pro jednotlivé dny a rovněž časová období. Nakonec je možné monitorovat hned několik vybraných oblastí na mapě, ze kterých budou rodiče upozorňování.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Dalo by se říct, že šmírování vašich dětí je tedy zase o něco jednodušší. Klasicky však aplikace Škoda Connect nabízí i další funkce vzdáleného přístupu k vozu – odemknutí/zamknutí, zmíněné hledání polohy například na parkovišti, výpočet naplánované cesty s ohledem na dopravní informace, ovládání nezávislého topení, zobrazení parametrů vozu a další.

Aplikace Škoda Connect je zdarma ke stažení v AppStoru nebo Google Play a spolupracuje s volitelnými balíčky on-line služeb Škoda Connect.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků