Škoda v Ženevě: koncept k oslavě stých narozenin

Letos uplyne přesně sto let, kdy Škoda, tehdy ještě jako Laurin & Klement, vyrobila svůj první automobil, Voiturette A. Firma jako taková vznikla už deset let předtím, začala vyrábět jízdní kola Slavia a v roce 1899 pak první motocykly. Právě sté výročí od výroby prvního vozu chce Škoda dle britského AutoExpressu oslavit na ženevském autosalonu konceptem, který nastíní designerský směr nových modelů. První z nich má přijít už příští rok, kdy je očekáváno malé MPV částečně postavené na studii Roomster.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků