Škoda uzavřela úspěšný kvartál, zvýšila zisk o 131 procent

Po celé první čtvrtletí letošního roku jsme vám přinášeli zprávy o tom, jak se Škodě daří zvyšovat prodeje na tom či onom trhu a jakých úspěchů dosáhla v proběhnuvších anketách. Nyní automobilka zveřejnila své ekonomické výsledky za první tři měsíce letošního roku, které ukazují, že pozitivní dojem získaný ze zmíněných zpráv nebyl mylný. Automobilka dosáhla za první kvartál čistého zisku před zdaněním ve výši 4 miliardy Kč, což oproti stejnému obodbí loňského roku představuje nárůst ve výši 131,2 %. Že vysoký zisk není jen zásluhou nižšich nákladů svědčí i zvýšení tržeb o 18,3 % na 54,4 mld. Kč a lepší prodeje: od ledna do března 2006 bylo prodáno na 129 778 vozů modelových řad Fabia, Octavia a Superb, což rovněž představuje nárůst vyšší než 18 procent. Nejvíce se daří Octavii, která šla nahoru o 31,7 %, růst ale zaznamenaly i ostatní modely - Fabia o 7,2 a Superb o 14,7 %.

Ze zprávy personálního úseku dodejme, že ke konci března pracovalo pro Škoda Auto celkem 26 927 zaměstnanců.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků