Škoda uzavřela úspěšný kvartál, zvýšila zisk o 131 procent

Po celé první čtvrtletí letošního roku jsme vám přinášeli zprávy o tom, jak se Škodě daří zvyšovat prodeje na tom či onom trhu a jakých úspěchů dosáhla v proběhnuvších anketách. Nyní automobilka zveřejnila své ekonomické výsledky za první tři měsíce letošního roku, které ukazují, že pozitivní dojem získaný ze zmíněných zpráv nebyl mylný. Automobilka dosáhla za první kvartál čistého zisku před zdaněním ve výši 4 miliardy Kč, což oproti stejnému obodbí loňského roku představuje nárůst ve výši 131,2 %. Že vysoký zisk není jen zásluhou nižšich nákladů svědčí i zvýšení tržeb o 18,3 % na 54,4 mld. Kč a lepší prodeje: od ledna do března 2006 bylo prodáno na 129 778 vozů modelových řad Fabia, Octavia a Superb, což rovněž představuje nárůst vyšší než 18 procent. Nejvíce se daří Octavii, která šla nahoru o 31,7 %, růst ale zaznamenaly i ostatní modely - Fabia o 7,2 a Superb o 14,7 %.

Ze zprávy personálního úseku dodejme, že ke konci března pracovalo pro Škoda Auto celkem 26 927 zaměstnanců.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků