Škoda uzavřela úspěšný kvartál, zvýšila zisk o 131 procent

Po celé první čtvrtletí letošního roku jsme vám přinášeli zprávy o tom, jak se Škodě daří zvyšovat prodeje na tom či onom trhu a jakých úspěchů dosáhla v proběhnuvších anketách. Nyní automobilka zveřejnila své ekonomické výsledky za první tři měsíce letošního roku, které ukazují, že pozitivní dojem získaný ze zmíněných zpráv nebyl mylný. Automobilka dosáhla za první kvartál čistého zisku před zdaněním ve výši 4 miliardy Kč, což oproti stejnému obodbí loňského roku představuje nárůst ve výši 131,2 %. Že vysoký zisk není jen zásluhou nižšich nákladů svědčí i zvýšení tržeb o 18,3 % na 54,4 mld. Kč a lepší prodeje: od ledna do března 2006 bylo prodáno na 129 778 vozů modelových řad Fabia, Octavia a Superb, což rovněž představuje nárůst vyšší než 18 procent. Nejvíce se daří Octavii, která šla nahoru o 31,7 %, růst ale zaznamenaly i ostatní modely - Fabia o 7,2 a Superb o 14,7 %.

Ze zprávy personálního úseku dodejme, že ke konci března pracovalo pro Škoda Auto celkem 26 927 zaměstnanců.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků