Škoda už vyrobila v Rusku 750.000 aut. Má koncernovou odpovědnost za řízení trhu

Jedno velké pozdravlyayu míří do Ruska. Jubilejním autem byla na tamním trhu velmi oblíbená Škoda Kodiaq.

Škoda slaví výrobu celkem 750.000 vozů na území Ruska. Produkce na tamním trhu začala v roce 2009 v Kaluze. O dva roky později značka podepsala smlouvu s Gazem na zahájení výroby v druhé továrně v Nižním Novgorodu. 6. prosince 2012 tu jako první auto sjela z výrobní linky Škoda Yeti. 

Nová Škoda Octavia Sportline oficiálně: Má černé doplňky a může jezdit i na CNG

Nová Škoda Octavia Sportline oficiálně: Má černé doplňky a může jezdit i na CNG

Spojení ruské Škody a GAZ Group neslo výhody pro obě společnosti. Vedle společné výroby aut Škoda od roku 2017 dodává Gazu motory pro lehké užitkové modely. Ve stejném roce pak v Rusku debutovala Škoda Kodiaq, naše největší SUV. V Novgorodu se také začala vyrábět octavia.

Jubilejním vozem je právě Škoda Kodiaq. „Ke dnešnímu dni vyrobila automobilka Škoda v Rusku tři čtvrtě milionu vozů. K dosažení tohoto zcela mimořádného milníku blahopřeji všem zaměstnancům závodů v Nižním Novgorodu a v Kaluze. Je to skvělá motivace k tomu, aby v tomto úspěšném kurzu pokračovali. Díky výrobě vozů přímo v regionu můžeme ruským zákazníkům nabídnout atraktivní poměr ceny a užitné hodnoty, krátké dodací lhůty a rychle reagovat na měnící se podmínky na trhu,“ komentuje jubileum Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky.

Nová Škoda Kodiaq se ukazuje v prvním videu. Zhasnuto si nechá už jenom týden

Nová Škoda Kodiaq se ukazuje v prvním videu. Zhasnuto si nechá už jenom týden

Škodě se na tamním trhu daří získávat větší a větší tržní podíl. Není tak divu, že pod Indii převzala odpovědnost za řízení koncernových aktivit i zde, včetně států SNS (společenství nezávislých států) a severní Afriky. Rusko je třetím největším odbytištěm naší domácí značky.

Škoda Yeti

Škoda Yeti bylo první SUV v historii značky Škoda. Bylo k dispozici s pohonem 4x2 i 4x4 a mělo variabilní interiér podobně jako některá MPV. Výroba Škody Yeti skončila v roce 2017. Jejím nástupcem je Škoda Karoq.

Ceny • Test

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky