Škoda už vyrobila v Rusku 750.000 aut. Má koncernovou odpovědnost za řízení trhu

Jedno velké pozdravlyayu míří do Ruska. Jubilejním autem byla na tamním trhu velmi oblíbená Škoda Kodiaq.

Škoda slaví výrobu celkem 750.000 vozů na území Ruska. Produkce na tamním trhu začala v roce 2009 v Kaluze. O dva roky později značka podepsala smlouvu s Gazem na zahájení výroby v druhé továrně v Nižním Novgorodu. 6. prosince 2012 tu jako první auto sjela z výrobní linky Škoda Yeti. 

Spojení ruské Škody a GAZ Group neslo výhody pro obě společnosti. Vedle společné výroby aut Škoda od roku 2017 dodává Gazu motory pro lehké užitkové modely. Ve stejném roce pak v Rusku debutovala Škoda Kodiaq, naše největší SUV. V Novgorodu se také začala vyrábět octavia.

Jubilejním vozem je právě Škoda Kodiaq. „Ke dnešnímu dni vyrobila automobilka Škoda v Rusku tři čtvrtě milionu vozů. K dosažení tohoto zcela mimořádného milníku blahopřeji všem zaměstnancům závodů v Nižním Novgorodu a v Kaluze. Je to skvělá motivace k tomu, aby v tomto úspěšném kurzu pokračovali. Díky výrobě vozů přímo v regionu můžeme ruským zákazníkům nabídnout atraktivní poměr ceny a užitné hodnoty, krátké dodací lhůty a rychle reagovat na měnící se podmínky na trhu,“ komentuje jubileum Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky.

Škodě se na tamním trhu daří získávat větší a větší tržní podíl. Není tak divu, že pod Indii převzala odpovědnost za řízení koncernových aktivit i zde, včetně států SNS (společenství nezávislých států) a severní Afriky. Rusko je třetím největším odbytištěm naší domácí značky.

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq je po modelu Yeti druhé SUV značky Škoda. Využívá koncernovou platformu MQB a vyrábí se v České republice spolu se sesterským SUV Seatu. Kodiaq je první model Škody, který lze objednat v sedmimístném provedení, dostupný je také v provedení sport (RS).

Ceny a výbava • Test Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW • Škoda Kodiaq RS

Váš názor Další článek: Drsný SsangYong Musso Grand pomalu mládne. V uvítacím videu dovádí v lomu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Octavia na Heureka.cz