Škoda už vyrobila 2 miliony vozů SUV. K milníku patří i celkem 250.000 Kamiqů

Z Mladé Boleslavi přichází zprávy o dvou výrobních milnících, které dokazují dnešní poptávku po vozech SUV.

Škoda oznamuje, že v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi sjel z linky již dvoumiliontý vůz kategorie SUV. Modelem s číslovkou 2.000.000 je Kamiq, kterého současně automobilka vyrobila už celkem 250.000 kusů od jeho uvedení v roce 2019. O SUV je prostě zájem, což dokazuje i zajímavá infografika značky v galerii.

Ostatně modely Kodiaq, Karoq a Kamiq dnes představují zhruba 40 % všech celosvětově vyrobených vozů Škody. V segmentu SUV se automobilka začala činit v roce 2009 s uvedením modelu Yeti, kterého do ukončení výroby v roce 2017 vyrobila na 685.500 kusů. Naplno však SUV ofenzivu odstartoval v roce 2017 Kodiaq (dodnes 593.600 kusů), jemuž následoval Karoq (454.800 kusů).

Čtvrt milionu kusů ještě menšího Kamiqu ve třídě SUV A0 (266.000 ks včetně čínského Kamiqu GT) nakonec doplňuje v nabídce nedávno představený elektromobil Enyaq iV, kterého se dosud v Mladé Boleslavi vyrobilo zhruba 1100 kusů. Kromě hlavního závodu se SUV Škody vyrábí v Česku také v Kvasinách.

Do celosvětových čísel produkce SUV od mladoboleslavské značky nakonec patří i auta vyrobená v zahraničí. Přesněji se „škodovácká“ SUV produkují také na Slovensku, Ukrajině, v Indii, Rusku a v Číně. Na čínském trhu nabízí značka i dva specifické deriváty Kamiq GT a Kodiaq GT. Portfolio modelů SUV v březnu doplní i Kushaq, malý model vyvíjený specificky pro indický trh.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (9) Další článek: Už nejde o sci-fi. Toyota opravdu začala stavět utopické město budoucnosti

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz