Škoda ukazuje výrobu vylepšeného Kodiaqu v Kvasinách. Detaily si ale chrání

Na rozdíl od předešlých záběrů z výroby se jedná o celkem stručný pohled.

Modernizovaná Škoda Kodiaq se nám oficiálně představila letos v dubnu a od té doby už stihla i docela dost zdražit. V závodech mladoboleslavské automobilky se sice stále potýkají s nedostatkem čipů, výroba však pokračuje dál. Nyní Škodovka nabídla zajímavý pohled na výrobu omlazeného SUV Kodiaq, která probíhá v Kvasinách.

Nejnovější video se nezaměřuje na kompletní vznik SUV od jeho holého skeletu – jako například v dřívějším pohledu na produkci Škody Octavia. Stručné video začíná již instalací předního i zadního osvětlení, nárazníků nebo kol. Podstatnou cestu na výrobní lince s montáží pohonného ústrojí už má Kodiaq za sebou.

Pohled na finální kontrolu kvality a spasování dílů však ve videu nechybí, stejně jako krátká testovací jízda po řadě povrchů. Mimo současnou výrobu v továrnách Škody tak obdobným způsobem vzniká model Kodiaq rovněž v závodech v Rusku, Číně a Indii. Letos v dubnu značka oznámila, že od uvedení v roce 2016 již vyrobila přes 600.000 Kodiaqů. Velké SUV prodává na 60 trzích po celém světě.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

Diskuze (10) Další článek: Ford šikovně schoval oznámení nového Rangeru Raptor. Naftu zřejmě zahodí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz