Škoda ukázala zřejmě nejhezčí verzi nové Octavie. Máme v ní vidět také prvky kupé

Automobilky si dnes rády hrají se slovíčky a stavějí své modely do rolí, které bychom jim třeba ani sami nepřisuzovali. Nová Škoda Octavia je stále také liftback, údajně v ní ale máme vidět i prvky kupé.

Nová Škoda Octavia se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, na silnicích ale zatím potkáváme hlavně kombíky, a když narazíme na liftback, má speciální „efkovou“ značku a šine si to po dálnici směrem na Prahu, Mladou Boleslav či Hradec Králové. Důvod je prostý: přednost při vstupu do prodeje dostalo kombi, které zákazníci více kupují, a liftback musel čekat. V konfigurátoru je už ale delší dobu a Škoda dokonce zveřejnila i vůbec nejnižší cenu 456.900 Kč.

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

Tragická nehoda, nebo vražda? Otec Škody Octavia zemřel za podivných okolností

Prozatím není stoprocentně jisté, jak se bude nejlevnější linie octavie na českém trhu jmenovat, zástupci automobilky ale před časem slíbili, že vůz svou výbavou uspokojí nejen firemní zákazníky, kteří octavii kupují nejvíce, ale také soukromníky. S velkou pravděpodobností to bude Active jako na Slovensku, vedle této linie bychom se však mohli dočkat i akční verze (třeba Trumf či Tour), která nabídne za podobné peníze více muziky. O té se ale dnes bavit nechci. Raději se blíže podíváme na patrně nejhezčí provedení, jehož snímky z venkovního prostředí nám zatím Škoda neukázala.

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Nová Škoda Octavia dostala vychytávku, která pomůže v boji proti pirátům silnic

Fotografie byly pořízeny na ostrově Kréta, kde měla původně probíhat mezinárodní prezentace. Ta však byla na poslední chvíli zrušena kvůli epidemii nového koronaviru. V tomto prostředí jste si již před časem mohli prohlédnout stříbrný kombík, ale nikoliv liftback, navíc v konfuguraci, kterou si u nás zatím ani nelze objednat. Na linii Style nabušené výbavou od ventilků po střechu by nebylo nic tak zvláštního, klíčová jsou ale 19palcová kola s „diamantovým“ efektem, která nenajdete v ceníku ani v konfigurátoru.

Takto vypadá zatím nejlevnější Škoda Octavia LB. Výbavu má vážně bohatou

Takto vypadá zatím nejlevnější Škoda Octavia LB. Výbavu má vážně bohatou

Škoda o nové octavii liftback říká, že prostorná, praktická a elegantní jako kupé. Právě ono slůvko kupé může být pro někoho trnem v oku stejně jako čtyřdveřové kupé, SUV-kupé, či pětidveřové kombi s nižší střechou, prezentované jako shooting brake. Na druhou stranu je pravda, že tvar střechy liftbacku kupé docela připomína. Známý grafik X-Tomi navíc před časem ukázal, že když se liftbacku uberou zadní dveře, vznikne fakt hezký sporťák, který by řada zájemců o takové auto ocenila. Bohužel by jich ale nebylo tolik, aby Škoda o výrobě další karosářské varianty začala alespoň uvažovat.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Vůz na dnešních fotkách je z mého pohledu patrně nejhezčí konfigurací nové Škody Octavia, jakou můžete pořídit. Modrá metalíza Lava, která je jinak za příplatek 16.000 Kč, vypadá na denním světle skvěle, a za 19palcová kola, se kterými se vůz ukázal už během statické i světové premiéry a můžete je vidět i v televizních reklamách, by se nemuselo stydět ani provedení Laurin & Klement. Jak ale víme už z dřívějška, s tím se u nové octavie nepočítá, protože by pravděpodobně dost lezlo do zelí superbu, který má v rámci portfolia automobilky zcela jinou pozici než octavia.

Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků