Škoda ukázala, jak teď kontroluje kvalitu nových vozů. Silný liják je jenom začátek

Nahlédnout můžeme do nového centra řízení kvality v továrně Škody v Kvasinách. V hlavní roli: plug-in hybridní Superb iV.

Než se nové škodovky dostanou k dealerům a následně k zákazníkům, procházejí několikastupňovou kontrolou kvality. Jakými testy nové modely prochází, to teď Škoda ukazuje v rámci svého nového oddělení řízení kvality v továrně v Kvasinách, kde se vyrábí mimo jiné i nejnovější plug-in hybridní Superb iV.

Právě na cestu elektrifikovaného superbu oddělením řízení kvality se zaměřuje video níže. Jednotlivá stanoviště kontrol jsou pod jednou střechou, takže testování nových aut probíhá ještě rychleji než dříve. Celkem zde pracuje 27 specialistů napříč různými obory, kteří zvládnou prověřit 20 vozů denně.

Škoda poodhaluje umění kamufláže. Víte, na jaké části vozů se nejvíce zaměřuje?

Škoda poodhaluje umění kamufláže. Víte, na jaké části vozů se nejvíce zaměřuje?

Tyto testy jsou prováděny dodatečně ke kontrole kvality vozů na konci výrobní linky. Na oddělení se totiž specialisté zaměřují na testování o mnoho podrobněji. Jedním z prvních kroků je projetí vozidla diagnostickým zařízením, čímž se překontrolují funkce všech řídících jednotek vozu, asistenčních systémů a další elektroniky, například funkce navigace či klimatizace.

Poté auto míří na vodní test simulující i ten nejhorší liják, prověřující těsnění vozu, k čemuž následně slouží kromě jiného i akustický test, kontrolující úroveň provozního hluku v kabině. Dále vůz pokračuje na kontrolu geometrie podvozku, nastavení palubních asistentů nebo nastavení svitu světlometů.

Škoda 130 RS typ 739 vypadala šeredně. Přineslo jí to však zajímavé výhody

Škoda 130 RS typ 739 vypadala šeredně. Přineslo jí to však zajímavé výhody

Mezi poslední testy se řadí měření vozu na digitálních váhách pro kontrolu správného rozložení hmotnosti na nápravách a samozřejmě také zkouška ve válcové zkušebně, kde si auto projde několika provozními režimy. Více už ukáže samotné video…

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků