Škoda Tudor = Volkswagen Coupé

Ve čtrnáctém čísle časopisu Autohit se objevila stručná zpráva, že Volkswagen připravuje nové Coupé, které jako by z oka vypadlo na ženevském autosalonu představené Škodě Tudor. Zatímco o Tudoru mluvili zástupci škodovky jako o konceptu, který má jen dokázat výrobní a designérské možnosti škody, Volkswagen Coupé by se opravdu měl vyrábět.

V Autohitu se rovněž píše, že „návštěvnící letošního ženevského autosalonu už takové vozidlo spatřili zakamuflované pod označením škoda Tudor“. Mně se spíše zdá, že VW ve snaze udržet Škodu v konzervativních liních jednoduše Tudora převzal do svých rukou. V jedné diskusi (už ani nevím kde) jsem dokonce četl, že Audi TT navrhla také původně škodovka. Zdá se, že VW brání české Škodě v rozletu - a pak se divíme, že nová Octavia přijde o rok později, než bylo původně plánováno.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků