Škoda Tudor = Volkswagen Coupé

Ve čtrnáctém čísle časopisu Autohit se objevila stručná zpráva, že Volkswagen připravuje nové Coupé, které jako by z oka vypadlo na ženevském autosalonu představené Škodě Tudor. Zatímco o Tudoru mluvili zástupci škodovky jako o konceptu, který má jen dokázat výrobní a designérské možnosti škody, Volkswagen Coupé by se opravdu měl vyrábět.

V Autohitu se rovněž píše, že „návštěvnící letošního ženevského autosalonu už takové vozidlo spatřili zakamuflované pod označením škoda Tudor“. Mně se spíše zdá, že VW ve snaze udržet Škodu v konzervativních liních jednoduše Tudora převzal do svých rukou. V jedné diskusi (už ani nevím kde) jsem dokonce četl, že Audi TT navrhla také původně škodovka. Zdá se, že VW brání české Škodě v rozletu - a pak se divíme, že nová Octavia přijde o rok později, než bylo původně plánováno.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků