Škoda Tudor = Volkswagen Coupé

Ve čtrnáctém čísle časopisu Autohit se objevila stručná zpráva, že Volkswagen připravuje nové Coupé, které jako by z oka vypadlo na ženevském autosalonu představené Škodě Tudor. Zatímco o Tudoru mluvili zástupci škodovky jako o konceptu, který má jen dokázat výrobní a designérské možnosti škody, Volkswagen Coupé by se opravdu měl vyrábět.

V Autohitu se rovněž píše, že „návštěvnící letošního ženevského autosalonu už takové vozidlo spatřili zakamuflované pod označením škoda Tudor“. Mně se spíše zdá, že VW ve snaze udržet Škodu v konzervativních liních jednoduše Tudora převzal do svých rukou. V jedné diskusi (už ani nevím kde) jsem dokonce četl, že Audi TT navrhla také původně škodovka. Zdá se, že VW brání české Škodě v rozletu - a pak se divíme, že nová Octavia přijde o rok později, než bylo původně plánováno.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků