Škoda Superb: novinky pro rok 2006

Pro modelový rok 2006 připravuje Škoda pro Superb např. sportovní paket, nová kola z lehkých slitin, nové barvy, lepší chlazení brzd, vyhřívané čelní sklo, nový design volantu či kožené čalounění v kombinaci s Alcantrou.
Škoda Superb: novinky pro rok 2006

O připravovaném faceliftu Superbu jsem se na AutoRevue.cz už krátce zmínil. Pro modelový rok 2006 (od 45. týdne) dostane Superb motor 2.0 TDI 100 kW (osmiventilová technika, 335 Nm) s filtrem pevných částic. V diskusi se objevily oficiálně-neoficiální informace o dalších novinkách „faceliftu“:

 • optimalizované chlazení brzd
 • sportovní paket:
  • chromovaná zdvojená koncovka výfuku pro vybrané benzínové a dieselové motory
  • snížený a modifikovaný podvozek (kromě motorů 2.0/85kW, 1.9/74kW a 1,9/77kW)
  • tříramenný kůží potažený volant se sportovním designem
 • kola z lehké slitiny Bolid 16"
 • VIN štítek pod čelním sklem s čárovým kódem
 • vyhřívané čelní sklo
 • chromový rámeček mřížky chladiče
 • nový interiér kůže/Alcantara
 • síťový program
 • nový design volantu – čtyřramenný (pravděpodobně z Octavie)
 • nové vnější metalické barvy zelená Highland a modrá Storm

Zda bude provedena i změna vzhledu, je zatím otázkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Doplněno znění tiskové zprávy: Vnější vzhled vozu oživuje nový chromovaný rámeček střední mřížky předního nárazníku. Tento elegantní prvek, který je součástí všech výbavových stupňů, vkusně doplňuje horní chromovanou mřížku chladiče a umocňuje pocit luxusu.

Pro standardní výbavu verze Elegance (u ostatních verzí jako výbava na přání) jsou určena zcela nová 16" kola z lehkých slitin Bolid. Pro zákazníky, kteří preferují design původních 17" kol Cubic, zůstávají tato kola v nabídce výbav na přání pro verzi Elegance.

Paleta vnějších barev je rozšířena o dva zcela nové metalické odstíny – zelenou Highland a modrou Storm, které nahrazují původní metalické barvy zelenou Natur a modrou hlubinnou.

Přitažlivé novinky nalezneme také uvnitř interiéru. Na první pohled zaujme čtyřramenný volant s novým designem. Od verze Comfort (u verze Classic jako součást výbav na přání) je tento volant potažen kůží. Jako mimořádnou výbavu si zákazník může vybrat multifunkční volant s tlačítky pro ovládání rádia a tempomatu, případně i mobilního telefonu. Součástí mimořádných výbav je také nový tříramenný sportovní volant potažený kůží.

Pestrou nabídku čalounění interiéru doplňuje od modelového roku 2006 nové provedení s kůží Alcantara na středních částech sedadel. Toto elegantní čalounění je nabízeno ve dvou barevných variantách – v černé Onyx a v barvě Ivory, a to jako mimořádná výbava pro všechny výbavové stupně (pro verzi Classic pouze v černé Onyx).

Dalším novým, mezi zákazníky oblíbeným prvkem mimořádné výbavy je vyhřívané čelní sklo. Toto řešení přináší nespornou výhodu v tom, že brání poškrábání čelního skla při neopatrném odstraňování ledu. Po aktivaci tohoto systému je totiž sklo při teplotě –5 °C odmrazeno přibližně během dvou minut. Při zapnutém vyhřívání předního skla zároveň nedochází k zamlžování okna zevnitř ani k namrzání zvenčí. Tento prvek výbavy se automaticky dodává s vyhřívanými ostřikovači čelního skla.

Příznivce sportovních úprav a doplňků jistě potěší nově nabízený sportovní paket. Jeho součástí jsou:

 • snížený a modifikovaný podvozek. Oproti standardní verzi je podvozek snížen přibližně o 20 mm. Modifikace zahrnuje také úpravu zadní nápravy, předních i zadních tlumičů, předních i zadních pružin, stabilizátoru přední nápravy a senzoru nastavení světel;
 • chromovaná zdvojená koncovka výfuku, jež umocňuje sportovní dojem zadní partie. Koncovka existuje ve dvou provedeních – pro zážehové a pro vznětové motory;
 • tříramenný kůží potažený volant se sportovním designem, hlavice a manžeta řadicí páky a madlo ruční brzdy v kůži;
 • sportovní paket je dostupný pro všechny motorizace vozu Škoda Superb, kromě motorů 2,0/85 kW a 1,9 TDI PD/74 kW.

Síťový program je praktickým prvkem mimořádné výbavy, který je znám z modelových řad Fabia a Octavia. Nyní je v nabídce i pro všechny verze výbav modelu Superb. Skládá se ze sady tří sítí, které umožňují rozdělení zavazadlového prostoru na několik částí a zároveň fixaci jednotlivých zavazadel v zavazadlovém prostoru tak, aby se zamezilo jejich samovolnému pohybu. Sadu tvoří dvojitá vertikální síť, která dělí zavazadlový prostor příčně, a dvojitá postranní síť, která umožňuje rozdělit prostor pro zavazadla podélně na pravé nebo levé straně. Třetí síť je podlahová se zipem a lze do ní zapnout méně objemné předměty. K upevnění sítí slouží plastové příchytky a výklopná kovová oka.

Drobné modifikace se dočkal brzdový systém, u kterého bylo optimalizováno chlazení předních brzd. Brzdový systém přední nápravy tak získal ještě vyšší účinnost, která se projevuje zvýšeným komfortem při brzdění v extrémním zatížení a také vyšší životností brzdových kotoučů. V souvislosti s tímto zlepšením dochází ke zvětšení stávajícího rozchodu kol přední nápravy o 6 mm.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků