Škoda Superb: Luxus a velikost v českém vydání

Dovolte, abych se představila. Jmenuji se Škoda Superb a pocházím z Mladé Boleslavi. Svou světovou premiéru oslavím na frankfurtském autosalonu.
Škoda Superb: Luxus a velikost v českém vydání

Mé jméno se již jednou v nabídce značky Škoda objevilo, a to roce 1934 a stejně jako já i tento model patřil mezi luxusní automobily. Mého historického předchůdce poháněl i osmiválcový motor. Osmiválec by se měl časem objevit i pod mou kapotou. Jakmile budu uvedena na trh, budete si mě moci koupit se třemi zážehovými motory:

  • čtyřválec 2.0 s výkonem 85 kW
  • čtyřválec 1.8 Turbo s výkonem 110 kW, který znáte od mé sestry Octavie
  • šestiválec 2.8 s výkonem 142 kW

Pokud jde o motory, nezapomínám ani na ty z vás, kteří máte rádi vznětové motory. Pro vás mám připraveny motory dva:

  • čtyřválec 1.9 TDI PD s výkonem 96 kW
  • šestiválec 2.5 TDI s výkonem 114 kW

Můj kabát se vám může zdát až příliš podobný Volkswagenu Passat, musíte však uznat, že v něm vypadám velmi elegantně a přitom rozhodně nepatřím k futuristickým automobilům. Nemůžu zapřít svou příslušnost k značce Škoda. Důkazem je typická mřížka chladiče. Myslím, že roli vlajkové lodi zvládnu díky své velikosti dobře. Moje karoserie je 4,8 metru dlouhá, široká 1,7 metru a vysoká 1,4 metru.

Rozvor 2,8 metru nabízí cestujícím dostatek místa a pevně věřím, že se do mého interiéru vejde i premiér  a nebudu, podobně jako má sestra Octavie, jen autem pro ministra průmyslu a obchodu.

Více informací vám o sobě odhalím až na již zmíněném autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Klepněte pro větší obrázekTest ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků