Škoda Superb kombi bude, Joyster určitě ne

Šéf automobilky Škoda přinesl v rozhovoru pro MF Dnes několik zajímavých informací, které mění původní prohlášení jeho kolegů. O chystaném kombi Superbu se již nějakou dobu mluví jako o hotové věci, ostatně na svět pronikly i tajné informace přímo ze Škodovky, ale nyní nový šéf Reinhard Jung upřesnil termín, kdy by se mohl skutečně dostat na trh. Nový Superb se představí veřejnosti již příští rok a jeho kombi verze o rok později.

Smutnější zprávou je pak ta, že automobilka definitivně odložila projekt malého vozu, který měl vycházet ze studie Joyster. Dle vedení automobilky by nebyl tento projekt pro firmu ekonomicky výhodný, jelikož očekávala jen malé prodeje, což je pro automobilku jako Škoda nepřijatelné.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků