Škoda Superb je Manažerským vozem roku 2003 v Litvě

Automobil Škoda Superb byl vyhlášen „Manažerským vozem roku 2003“ v Litvě. Rozhodla o tom odborná komise složená litevských motoristických novinářů. Na dalších místech se umístil SAAB 900 (Škoda Auto měla pravděpodobně na mysli model 9-3 Sport Sedan - pozn. red.) a Mazda6.

Vozy značky Škoda se těší v Litvě oblibě. Již v roce 2000 zde získala Škoda Fabia v absolutním hodnocení titul „Nejlepší auto roku“. V uplynulém roce bylo v Litvě prodáno téměř pět set vozů Škoda, což je o 52,7% více než v roce 2001. Od roku 1994, kdy byl zahájen prodej na tomto perspektivním trhu, se pro automobil Škoda rozhodlo již více jak 3500 místních zákazníků.

Automobil Škoda Superb měl v Litvě národní premiéru během autosalónu ve Vilnjusu v březnu loňského roku, o dva měsíce později byl uveden na místní trh. Za toto relativně krátké období dodal oficiální importér Škoda Auto v Litvě zákazníkům již více jak 60 luxusních vozů Superb.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 39 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků