Škoda Superb iV propadla v losím testu. VW Passat GTE si nevedl o moc lépe

Plug-in hybridní sourozenci z koncernu VW si v losím testu nevedli zrovna dobře.

Švédský magazín Teknikens Värld se již roky zabývá prováděním standardizovaného losího testu. Zkouška prověřující stabilitu vozu při náhlém vyhnutí se překážce a navrácení do jízdního pruhu tak nyní čekala i dvojici plug-in hybridů sdílejících techniku koncernu VWŠkodu Superb iV a Volkswagen Passat GTE, oba přitom v praktičtějších variantách kombi.

Rozsudek však nebyl ani u jednoho z testovaných vozů lichotivý. Superb ani Passat do zásuvky tak testem neprošli úspěšně. Jak se ukázalo, obě auta zápasila se svou hmotností a nastavením podvozku, kdy se kombíky se zvyšujícími rychlostmi průjezdu mezi kužely zmítaly ze strany na stranu, prokazující prvotní nedotáčivost a následnou přetáčivost.

Porsche Taycan zostudilo Teslu v losím testu. Model S se mezi kužely ani nenaskládal

Porsche Taycan zostudilo Teslu v losím testu. Model S se mezi kužely ani nenaskládal

S rychlostí 65 km/h se ještě Superb Combi iV (1900 kg) jevil docela stabilní, po překročení rychlosti 70 km/h už však auto začínalo být pro řidiče stále obtížnější udržet mezi kužely se zádí ustřelující do boku. V 72 km/h se už Superb po teoretickém vyhnutí překážce stočil do úplného smyku a řidič z vyznačené dráhy úplně vyjel.

Passat Variant GTE (1850 kg) si počínal o trošku lépe, ačkoliv scénář byl posléze ve vyšší rychlosti obdobný a 72 km/h už bylo pro vůz příliš, aby si zachoval stabilitu a bezpečnou ovladatelnost na limitu. Ani Volkswagen tak testem magazínu neprošel s úspěchem.

Škoda Scala umí jezdit po třech kolech. Dokázala to v náročném testu Španělů

Škoda Scala umí jezdit po třech kolech. Dokázala to v náročném testu Španělů

Jako příklad úspěšného splnění losího testu Teknikens Värld ukazuje průjezdy rovněž plug-hybridních kombíků Peugeot 508 SW a Mercedesu třídy C, které zvládly projet trasu bez potíží a s větším pocitem kontroly nad vozem v rychlostech až 78 km/h, respektive 74 km/h. Po stránce hmotnosti je Peugeot na podobné hodnotě s 1880 kg, Mercedes je přitom o dost těžší s 2040 kg.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků