Škoda Superb brzy skončí - bez nástupce

Německý koncern Volkswagen udělal z mladoboleslavské Škody od roku 1991 jeden z nejúspěšnějších průmyslových podniků postkomunistického světa. Nový šéf VW, Bernd Pischetsrieder, chce ale nyní Škodovce přistřihnout křidýlka. Již pro několik prestižních evropských motoristických magazínů naznačil, že několik koncernových modelů zřejmě brzy skončí – bez nástupce. Co se týče Škody, nepočítá se už s poměrně novým modelem Superb. Škodovce prý postačí Fabia a Octavia.

Se stále zpřísňujícími normami bude platforma Superbu již brzy zastaralá, továrna by tedy musela postavit nový vůz. Aby VW nemusel utrácet peníze, raději největší škodovku zruší úplně. Dalším důvodem je konkurence s ostatními modely – Superb nesmí ohrožovat Passat, Fabia sourozenecké Polo a nová Octavia bude uvedena až s velkým odstupem od Golfu páté generace. Kromě Superbu dostane „padáka“ i Audi A2, Seat Alhambra, Arosa a jeho dvojče Lupo. 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků