Škoda Superb brzy skončí - bez nástupce

Německý koncern Volkswagen udělal z mladoboleslavské Škody od roku 1991 jeden z nejúspěšnějších průmyslových podniků postkomunistického světa. Nový šéf VW, Bernd Pischetsrieder, chce ale nyní Škodovce přistřihnout křidýlka. Již pro několik prestižních evropských motoristických magazínů naznačil, že několik koncernových modelů zřejmě brzy skončí – bez nástupce. Co se týče Škody, nepočítá se už s poměrně novým modelem Superb. Škodovce prý postačí Fabia a Octavia.

Se stále zpřísňujícími normami bude platforma Superbu již brzy zastaralá, továrna by tedy musela postavit nový vůz. Aby VW nemusel utrácet peníze, raději největší škodovku zruší úplně. Dalším důvodem je konkurence s ostatními modely – Superb nesmí ohrožovat Passat, Fabia sourozenecké Polo a nová Octavia bude uvedena až s velkým odstupem od Golfu páté generace. Kromě Superbu dostane „padáka“ i Audi A2, Seat Alhambra, Arosa a jeho dvojče Lupo. 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků