Škoda Superb brzy skončí - bez nástupce

Německý koncern Volkswagen udělal z mladoboleslavské Škody od roku 1991 jeden z nejúspěšnějších průmyslových podniků postkomunistického světa. Nový šéf VW, Bernd Pischetsrieder, chce ale nyní Škodovce přistřihnout křidýlka. Již pro několik prestižních evropských motoristických magazínů naznačil, že několik koncernových modelů zřejmě brzy skončí – bez nástupce. Co se týče Škody, nepočítá se už s poměrně novým modelem Superb. Škodovce prý postačí Fabia a Octavia.

Se stále zpřísňujícími normami bude platforma Superbu již brzy zastaralá, továrna by tedy musela postavit nový vůz. Aby VW nemusel utrácet peníze, raději největší škodovku zruší úplně. Dalším důvodem je konkurence s ostatními modely – Superb nesmí ohrožovat Passat, Fabia sourozenecké Polo a nová Octavia bude uvedena až s velkým odstupem od Golfu páté generace. Kromě Superbu dostane „padáka“ i Audi A2, Seat Alhambra, Arosa a jeho dvojče Lupo. 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků