Nový Superb je za dveřmi! Passat nejen dožene, ale v něčem i překoná

Prototypy modernizované Škody Superb se už v současnosti prohánějí po českých silnicích. Oficiální premiéra je na spadnutí, pojďme si proto shrnout, co zatím s jistotou víme.

Včera jsme se v rámci redakčního testu rozloučili se Škodou Superb v podobě, v jaké ji známe. Třetí generace vlajkového modelu Škodovky měla premiéru už na ženevském autosalonu roku 2015 a od té doby prodělala řadu změn. V nabídce přibyla možnost pořízení digitálního přístrojového štítu, infotainment Columbus má displej s úhlopříčkou 9,2 palce a v souvislosti s přísnější emisní normou prošla revolucí motorová paleta.

Škoda chystá modelovou smršť. Víme, jaká auta čekat v roce 2019

Škoda chystá modelovou smršť. Víme, jaká auta čekat v roce 2019

Vzhledem k tomu, že jsme se dosud bavili pouze o modelové péči, je to novinek více než dost, s faceliftem však Superb z rukávu vysype několik zajímavých novinek. Vzhledem přímo na mysli nemám, protože s výjimkou světlometů napojených na masku chladiče, úpravu tvaru nárazníků a grafiky zadních svítilen toho moc k obdivování nebude. Nových funkčních prvků ale bude více než dost.

Facelift Škody Superb odhalen. Větších změn se dočká hlavně vzadu

Facelift Škody Superb odhalen. Větších změn se dočká hlavně vzadu

Podle informací, které nám poskytli přímo čeští prodejci Škodovek, dostane Superb Matrix LED světlomety, se kterými nedávno vyrukoval Passat po faceliftu (IQ.Light). A to bude změna jako řemen, protože dosud si Superb musel vystačit s adaptivními bixenony v základu pro všechny linie s výjimkou základní Active. Díky systému Area View, který pracuje na základě obrazu ze čtveřice kamer, budete mít lepší přehled o dění kolem vozu (zatím měl Superb jenom couvací kameru) a senzor pro bezklíčové odemykání bude na všech klikách (dosud pouze na předních).

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Špatná zpráva pro Superb a Passat: Do Česka dorazila nová Toyota Camry

Už dříve se hovořilo také o head-up displeji, který má Passat celé roky, jak se ale zdá, nepřenechá Škodovka veškerá prvenství pouze Němcům. Jak jste si jistě všimli, zachoval si Passat po faceliftu plug-in hybrid se základem v motoru 1.4 TSI/110 kW a zatím se nám nepodařilo zjistit, proč tomu tak je. Hybridní Superb by měl dorazit koncem letošního roku, avšak s motorem 1.5 TSI.

Velké změny v Kvasinách! Passat bude vznikat v Česku, Karoq musí za hranice

Velké změny v Kvasinách! Passat bude vznikat v Česku, Karoq musí za hranice

Systémový výkon by se měl pohybovat okolo 160 kW (218 koní), přičemž by stále mělo jít o předokolku, tak jako v případě Passatu GTE. Spalovací motor o výkon 115 kW doplní elektromotor (85 kW) integrovaný do automatické převodovky DQ400E, která lépe zvládá vyšší točivý moment daný právě elektromotorem. Akumulátor najdeme u zadní nápravy a stejně jako u Passatu pro faceliftu by měl mít kapacitu 13 kWh (dříve měl Passat 9,9 kWh). Hovořilo se o dojezdu okolo 70 kilometrů na jedno nabití, podle měřicího cyklu WLPT však počítejme spíše 55 kilometry jako u Passatu GTE.

Oficiálně: Škoda Superb dostala nový vrcholný motor. Má méně výkonu než dříve

Oficiálně: Škoda Superb dostala nový vrcholný motor. Má méně výkonu než dříve

A kdy se první elektrifikované Škodovky vlastně dočkáme? Podle informací, které nám poskytli čeští prodejci vozů Škoda, bude možné Superb objednávat s nástupem vozidel nového modelového roku. K tomu obvykle dochází na přelomu června a července, první zákaznické vozy by se tedy mohly prohánět po silnicích ještě v průběhu letních prázdnin.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 32 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků