Škoda Superb 2006: sportovní paket, Alcantara aj. (ceník)

Stejně jako Octavia, i Superb je od května v prodeji s několika novinkami ve výbavě. Vůz dostal nepatrnou úpravu vzhledu, a sice nový chromovaný rámeček střední mřížky předního nárazníku. Drobné modifikace se dočkal také brzdový systém, u kterého bylo optimalizováno chlazení předních brzd. V souvislosti s tímto zlepšením dochází ke zvětšení stávajícího rozchodu kol přední nápravy o 6 mm.

Ve výbavě je nejdůležitější novinkou sportovní paket, který obsahuje:

  • snížený a modifikovaný podvozek. Oproti standardní verzi je podvozek snížen přibližně o 20 mm. Modifikace zahrnuje také úpravu zadní nápravy, předních i zadních tlumičů, předních i zadních pružin, stabilizátoru přední nápravy a senzoru nastavení světel;
  • chromovaná zdvojená koncovka výfuku, jež umocňuje sportovní dojem zadní partie. Koncovka existuje ve dvou provedeních – pro zážehové a pro vznětové motory;
  • tříramenný kůží potažený volant se sportovním designem, hlavice a manžeta řadicí páky a madlo ruční brzdy v kůži;
  • sportovní paket je dostupný pro všechny motorizace vozu Škoda Superb, kromě motorů 2,0/85 kW a 1,9 TDI PD/74 kW.

Za snížený podvozek zaplatíte 6 000 Kč, za sportovní volant 8 500 Kč (Classic, vč. malého sportovního paketu) a 2 000 Kč u Comfortu, u Elegance je zdarma. Sportovní paket jako celek stojí pro Classic 12 000 Kč, pro Comfort 7 000 Kč a pro Elegance 5 500 Kč. Novinkou je také čtyřramenný volant s novým designem, který je od výbavy Comfort potažen kůží.

Nabídku čalounění interiéru doplňuje od modelového roku 2006 nové provedení s kůží Alcantara na středních částech sedadel. Toto je nabízeno ve dvou barevných variantách – v černé Onyx a v barvě Ivory, a to jako mimořádná výbava pro všechny výbavové stupně (pro verzi Classic pouze v černé Onyx). Za Alcantaru zaplatíte 64 500 Kč (Classic), 54 000 Kč (Comfort) a 14 000 Kč (Elegance).

V zimě majitele Superbu určitě potěší vyhřívané čelní sklo. Tento prvek výbavy se automaticky dodává s vyhřívanými ostřikovači čelního skla a stojí 5 500 Kč. A konečně seznam vnějších barev byl rozšířen o dva zcela nové metalické odstíny – zelenou Highland a modrou Storm, které nahrazují původní metalické barvy zelenou Natur a modrou hlubinnou. Metalíza stojí 14 000 Kč.

Tip: Kompletní ceník najdete na webu Škodovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků