Škoda Superb 2006: sportovní paket, Alcantara aj. (ceník)

Stejně jako Octavia, i Superb je od května v prodeji s několika novinkami ve výbavě. Vůz dostal nepatrnou úpravu vzhledu, a sice nový chromovaný rámeček střední mřížky předního nárazníku. Drobné modifikace se dočkal také brzdový systém, u kterého bylo optimalizováno chlazení předních brzd. V souvislosti s tímto zlepšením dochází ke zvětšení stávajícího rozchodu kol přední nápravy o 6 mm.

Ve výbavě je nejdůležitější novinkou sportovní paket, který obsahuje:

  • snížený a modifikovaný podvozek. Oproti standardní verzi je podvozek snížen přibližně o 20 mm. Modifikace zahrnuje také úpravu zadní nápravy, předních i zadních tlumičů, předních i zadních pružin, stabilizátoru přední nápravy a senzoru nastavení světel;
  • chromovaná zdvojená koncovka výfuku, jež umocňuje sportovní dojem zadní partie. Koncovka existuje ve dvou provedeních – pro zážehové a pro vznětové motory;
  • tříramenný kůží potažený volant se sportovním designem, hlavice a manžeta řadicí páky a madlo ruční brzdy v kůži;
  • sportovní paket je dostupný pro všechny motorizace vozu Škoda Superb, kromě motorů 2,0/85 kW a 1,9 TDI PD/74 kW.

Za snížený podvozek zaplatíte 6 000 Kč, za sportovní volant 8 500 Kč (Classic, vč. malého sportovního paketu) a 2 000 Kč u Comfortu, u Elegance je zdarma. Sportovní paket jako celek stojí pro Classic 12 000 Kč, pro Comfort 7 000 Kč a pro Elegance 5 500 Kč. Novinkou je také čtyřramenný volant s novým designem, který je od výbavy Comfort potažen kůží.

Nabídku čalounění interiéru doplňuje od modelového roku 2006 nové provedení s kůží Alcantara na středních částech sedadel. Toto je nabízeno ve dvou barevných variantách – v černé Onyx a v barvě Ivory, a to jako mimořádná výbava pro všechny výbavové stupně (pro verzi Classic pouze v černé Onyx). Za Alcantaru zaplatíte 64 500 Kč (Classic), 54 000 Kč (Comfort) a 14 000 Kč (Elegance).

V zimě majitele Superbu určitě potěší vyhřívané čelní sklo. Tento prvek výbavy se automaticky dodává s vyhřívanými ostřikovači čelního skla a stojí 5 500 Kč. A konečně seznam vnějších barev byl rozšířen o dva zcela nové metalické odstíny – zelenou Highland a modrou Storm, které nahrazují původní metalické barvy zelenou Natur a modrou hlubinnou. Metalíza stojí 14 000 Kč.

Tip: Kompletní ceník najdete na webu Škodovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků