Škoda Superb 2.0 TDI s filtrem pevných částic + facelift

V rozhovoru pro magazín Autotip uvedl Harald Ludanek, šéf technického vývoje Škody, že Superb přijde ještě v polovině tohoto roku s motorem 2.0 TDI. Ten by měl vycházet z agregátu, který má např. Golf nebo Octavia, místo šestnáctiventilového rozvodu ale bude mít pouze osm ventilů; díky tomu by měl být údajně levnější než 16V verze. Je možné, že motor bude podobně jako v Passatu naladěn na 100 kW (335 Nm). Důležité ale je, že s tímto motorem se v Superbu poprvé objeví filtr pevných částic, a to ve verzi, která bude vyžadovat pro regeneraci aditiva v palivu. Časem se filtr pevných pevných částic objeví i v Octavii (samozřejmě za příplatek), ovšem v bezaditivním provedení. Cena bude okolo 16 tisíc korun (550 eur).

Tip: Superb s novými cenami

S novým motorem 2.0 TDI by se také mohly pod kapotou Superbu objevit i další novinky; Superb je totiž v polovině svého produkčního cyklu, takže bych se ani nedivil, kdyby ho čekal facelift. Kromě nahrazení motoru 1.9 TDI 96 kW motorem 2.0 TDI by motor 2.0 FSI mohl nahradit starší agregát 1.8T, místo 1.9 TDI 74 kW by se prodávala verze s 77 kW. S novými motory jako 2.7 V6 TDI nebo 3.2 V6 FSI můžeme asi jen těžko počítat. Ve výbavě by se pak mohla objevit duální klimatizace, přední parkovací asistent, rádio s podporou MP3 a případně Bluetooth handsfree. Lze také počítat se změnou vzhledu, ale ne nijak výraznou - nové zadní světlomety, možná mlhovky v nárazníku, nový přední nárazník, nové barvy, volant z Octavie...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Škoda Superb 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků