Škoda Superb - nejlepší auto u techniků

Škoda Superb obsadila celkově čtvrté místo v prestižní evropské automobilové anketě „Auto 1“, kterou každoročně vyhlašuje skupina motoristických magazínů Auto Europe. Uvedené výsledky vzešly z hlasování čtenářů a závěrečného hodnocení poroty složené z profesionálních soutěžních jezdců, automobilových techniků a motoristických novinářů.

Škoda Superb se zároveň stala vítězem v nejdůležitější disciplíně, v hodnocení techniků, kde porazila i Mercedes třídy E. Podle názoru poroty uspěla Škoda Superb hlavně díky „vynikající úrovni použitých materiálů, dokonalé bezpečnostní výbavě a nejvyšší úrovni dílenského zpracování“.

Do finále soutěže postoupilo celkem 7 automobilů - vítězů národních kol ze 14 zemí skupiny motoristických časopisů Auto EUROPE, kam patří i německý Auto BILD, nebo magazín Auto Express ve Velké Británii. Národní vítězství v České republice přiřkli Superbu čtenáři největšího domácího motoristického časopisu Auto TIP. Z dalších národních kol postoupily z celkem dvaceti nominovaných vozů dále Citroen C3, Mazda 6, Mercedes třídy E, Renault Mégane, Toyota Corolla a VW Touareg.
 
Úspěch automobilu Škoda Superb v anketě „Auto 1“ rozšířil seznam mezinárodních ocenění, které se tomuto vozu podařilo během jeho relativně krátkého působení na trhu získat. V dubnu 2002 byl při příležitosti autosalonu v Bělehradě vyhlášen „Autem roku 2002 v Jugoslávii“.

V září 2002 byl automobil Škoda Superb 2.5 V6 TDI Elegance ve Velké Británií vyhlášen absolutním vítězem ankety „The Caravan Club Towcar of the Year 2003“ a v říjnu loňského roku obdržel prestižní cenu „Luxusní vůz roku“, kterou každoročně uděluje Asociace skotských automobilových novinářů.

V listopadu 2002 Škoda Superb získala s těsným bodovým rozdílem druhé místo v kategorii „automobily střední a vyšší střední třídy“ v rámci ankety „Zlatý volant“, kterou pořádá jeden z nejčtenějších německých časopisů „Bild am Sonntag“.

Prvním letošním oceněním automobilu Škoda Superb byl zisk titulu „Manažerský vůz roku 2003“, udělila mu jej komise složená z litevských motoristických novinářů a vítězství v anketě o „Nejoblíbenější automobil roku 2003 v ČR“.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků