Škoda Superb - nejlepší auto u techniků

Škoda Superb obsadila celkově čtvrté místo v prestižní evropské automobilové anketě „Auto 1“, kterou každoročně vyhlašuje skupina motoristických magazínů Auto Europe. Uvedené výsledky vzešly z hlasování čtenářů a závěrečného hodnocení poroty složené z profesionálních soutěžních jezdců, automobilových techniků a motoristických novinářů.

Škoda Superb se zároveň stala vítězem v nejdůležitější disciplíně, v hodnocení techniků, kde porazila i Mercedes třídy E. Podle názoru poroty uspěla Škoda Superb hlavně díky „vynikající úrovni použitých materiálů, dokonalé bezpečnostní výbavě a nejvyšší úrovni dílenského zpracování“.

Do finále soutěže postoupilo celkem 7 automobilů - vítězů národních kol ze 14 zemí skupiny motoristických časopisů Auto EUROPE, kam patří i německý Auto BILD, nebo magazín Auto Express ve Velké Británii. Národní vítězství v České republice přiřkli Superbu čtenáři největšího domácího motoristického časopisu Auto TIP. Z dalších národních kol postoupily z celkem dvaceti nominovaných vozů dále Citroen C3, Mazda 6, Mercedes třídy E, Renault Mégane, Toyota Corolla a VW Touareg.
 
Úspěch automobilu Škoda Superb v anketě „Auto 1“ rozšířil seznam mezinárodních ocenění, které se tomuto vozu podařilo během jeho relativně krátkého působení na trhu získat. V dubnu 2002 byl při příležitosti autosalonu v Bělehradě vyhlášen „Autem roku 2002 v Jugoslávii“.

V září 2002 byl automobil Škoda Superb 2.5 V6 TDI Elegance ve Velké Británií vyhlášen absolutním vítězem ankety „The Caravan Club Towcar of the Year 2003“ a v říjnu loňského roku obdržel prestižní cenu „Luxusní vůz roku“, kterou každoročně uděluje Asociace skotských automobilových novinářů.

V listopadu 2002 Škoda Superb získala s těsným bodovým rozdílem druhé místo v kategorii „automobily střední a vyšší střední třídy“ v rámci ankety „Zlatý volant“, kterou pořádá jeden z nejčtenějších německých časopisů „Bild am Sonntag“.

Prvním letošním oceněním automobilu Škoda Superb byl zisk titulu „Manažerský vůz roku 2003“, udělila mu jej komise složená z litevských motoristických novinářů a vítězství v anketě o „Nejoblíbenější automobil roku 2003 v ČR“.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků