Škoda Superb - nejlepší auto u techniků

Škoda Superb obsadila celkově čtvrté místo v prestižní evropské automobilové anketě „Auto 1“, kterou každoročně vyhlašuje skupina motoristických magazínů Auto Europe. Uvedené výsledky vzešly z hlasování čtenářů a závěrečného hodnocení poroty složené z profesionálních soutěžních jezdců, automobilových techniků a motoristických novinářů.

Škoda Superb se zároveň stala vítězem v nejdůležitější disciplíně, v hodnocení techniků, kde porazila i Mercedes třídy E. Podle názoru poroty uspěla Škoda Superb hlavně díky „vynikající úrovni použitých materiálů, dokonalé bezpečnostní výbavě a nejvyšší úrovni dílenského zpracování“.

Do finále soutěže postoupilo celkem 7 automobilů - vítězů národních kol ze 14 zemí skupiny motoristických časopisů Auto EUROPE, kam patří i německý Auto BILD, nebo magazín Auto Express ve Velké Británii. Národní vítězství v České republice přiřkli Superbu čtenáři největšího domácího motoristického časopisu Auto TIP. Z dalších národních kol postoupily z celkem dvaceti nominovaných vozů dále Citroen C3, Mazda 6, Mercedes třídy E, Renault Mégane, Toyota Corolla a VW Touareg.
 
Úspěch automobilu Škoda Superb v anketě „Auto 1“ rozšířil seznam mezinárodních ocenění, které se tomuto vozu podařilo během jeho relativně krátkého působení na trhu získat. V dubnu 2002 byl při příležitosti autosalonu v Bělehradě vyhlášen „Autem roku 2002 v Jugoslávii“.

V září 2002 byl automobil Škoda Superb 2.5 V6 TDI Elegance ve Velké Británií vyhlášen absolutním vítězem ankety „The Caravan Club Towcar of the Year 2003“ a v říjnu loňského roku obdržel prestižní cenu „Luxusní vůz roku“, kterou každoročně uděluje Asociace skotských automobilových novinářů.

V listopadu 2002 Škoda Superb získala s těsným bodovým rozdílem druhé místo v kategorii „automobily střední a vyšší střední třídy“ v rámci ankety „Zlatý volant“, kterou pořádá jeden z nejčtenějších německých časopisů „Bild am Sonntag“.

Prvním letošním oceněním automobilu Škoda Superb byl zisk titulu „Manažerský vůz roku 2003“, udělila mu jej komise složená z litevských motoristických novinářů a vítězství v anketě o „Nejoblíbenější automobil roku 2003 v ČR“.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků