Škoda Superb - nejlepší auto u techniků

Škoda Superb obsadila celkově čtvrté místo v prestižní evropské automobilové anketě „Auto 1“, kterou každoročně vyhlašuje skupina motoristických magazínů Auto Europe. Uvedené výsledky vzešly z hlasování čtenářů a závěrečného hodnocení poroty složené z profesionálních soutěžních jezdců, automobilových techniků a motoristických novinářů.

Škoda Superb se zároveň stala vítězem v nejdůležitější disciplíně, v hodnocení techniků, kde porazila i Mercedes třídy E. Podle názoru poroty uspěla Škoda Superb hlavně díky „vynikající úrovni použitých materiálů, dokonalé bezpečnostní výbavě a nejvyšší úrovni dílenského zpracování“.

Do finále soutěže postoupilo celkem 7 automobilů - vítězů národních kol ze 14 zemí skupiny motoristických časopisů Auto EUROPE, kam patří i německý Auto BILD, nebo magazín Auto Express ve Velké Británii. Národní vítězství v České republice přiřkli Superbu čtenáři největšího domácího motoristického časopisu Auto TIP. Z dalších národních kol postoupily z celkem dvaceti nominovaných vozů dále Citroen C3, Mazda 6, Mercedes třídy E, Renault Mégane, Toyota Corolla a VW Touareg.
 
Úspěch automobilu Škoda Superb v anketě „Auto 1“ rozšířil seznam mezinárodních ocenění, které se tomuto vozu podařilo během jeho relativně krátkého působení na trhu získat. V dubnu 2002 byl při příležitosti autosalonu v Bělehradě vyhlášen „Autem roku 2002 v Jugoslávii“.

V září 2002 byl automobil Škoda Superb 2.5 V6 TDI Elegance ve Velké Británií vyhlášen absolutním vítězem ankety „The Caravan Club Towcar of the Year 2003“ a v říjnu loňského roku obdržel prestižní cenu „Luxusní vůz roku“, kterou každoročně uděluje Asociace skotských automobilových novinářů.

V listopadu 2002 Škoda Superb získala s těsným bodovým rozdílem druhé místo v kategorii „automobily střední a vyšší střední třídy“ v rámci ankety „Zlatý volant“, kterou pořádá jeden z nejčtenějších německých časopisů „Bild am Sonntag“.

Prvním letošním oceněním automobilu Škoda Superb byl zisk titulu „Manažerský vůz roku 2003“, udělila mu jej komise složená z litevských motoristických novinářů a vítězství v anketě o „Nejoblíbenější automobil roku 2003 v ČR“.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků