Škoda stáhla z nabídky motor 2,0 TDI pro Superb, čeká totéž i Octavii?

Česká automobilka stáhla z nabídky motorů pro model Superb naftový čtyřválec 2,0 TDI PD s filtrem pevný částic. Starší osmiventilový agregát byl stažen pro časté negativní připomínky ze strany zákazníků a servisů. Filtr s potřebnými aditivy totiž nefungoval tak dobře, jak bylo deklarováno a navíc vykazoval zvýšené množství závad proti druhému naftovému dvoulitru 2,0 TDI 16V.

Dle dalších neoficiálních informací tímto však obměna nekončí. Superb by měl navíc přijít i o šestiválec 2,5 TDI o výkonu 120 kW a Škoda Octavia pak o agregát 2,0 TDI 8V, který lze v konfigurátoru najít jako položku 2,0 TDI PD DPF. U Octavie by tak měl zůstat pouze druhý z dvoulitrových naftových agregátů a to 2,0 TDI 16V.

Spekuluje se i o tom, že z nabídky motorů pro běžné verze Octavie a Octavie Combi zmizí motor 2,0 TDI ve všech svých verzích a to od dubna letošního roku. Důvodem by měl být zájem mateřského Volkswagenu omezit vnitrokoncernovou konkurenci a nabídku jednotlivých značek více diferencovat. Škoda by pak jakožto „východní značka” měla mít k dispozici jen omezenou platu techniky Volkswagenu a omezení nabídky motorů pro Octavii by bylo prvním krokem.

Této zprávě, kterou dnes někteří považují za hotovou věc, ale nemůžeme uvěřit. Pakliže by z nabídky byl stažen 2,0 TDI, měla by Octavia k dispozici poněkud nevyváženou nabídku motorů - jediný diesel a celou paletu benzinových agregátů. Očekáváme tak pouze stažení verze s filtrem pevných částic a zachování nabídky V6 TDI pro Superb a 2,0 TDI 16V pro Octavii.

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků