Škoda stáhla z nabídky motor 2,0 TDI pro Superb, čeká totéž i Octavii?

Česká automobilka stáhla z nabídky motorů pro model Superb naftový čtyřválec 2,0 TDI PD s filtrem pevný částic. Starší osmiventilový agregát byl stažen pro časté negativní připomínky ze strany zákazníků a servisů. Filtr s potřebnými aditivy totiž nefungoval tak dobře, jak bylo deklarováno a navíc vykazoval zvýšené množství závad proti druhému naftovému dvoulitru 2,0 TDI 16V.

Dle dalších neoficiálních informací tímto však obměna nekončí. Superb by měl navíc přijít i o šestiválec 2,5 TDI o výkonu 120 kW a Škoda Octavia pak o agregát 2,0 TDI 8V, který lze v konfigurátoru najít jako položku 2,0 TDI PD DPF. U Octavie by tak měl zůstat pouze druhý z dvoulitrových naftových agregátů a to 2,0 TDI 16V.

Spekuluje se i o tom, že z nabídky motorů pro běžné verze Octavie a Octavie Combi zmizí motor 2,0 TDI ve všech svých verzích a to od dubna letošního roku. Důvodem by měl být zájem mateřského Volkswagenu omezit vnitrokoncernovou konkurenci a nabídku jednotlivých značek více diferencovat. Škoda by pak jakožto „východní značka” měla mít k dispozici jen omezenou platu techniky Volkswagenu a omezení nabídky motorů pro Octavii by bylo prvním krokem.

Této zprávě, kterou dnes někteří považují za hotovou věc, ale nemůžeme uvěřit. Pakliže by z nabídky byl stažen 2,0 TDI, měla by Octavia k dispozici poněkud nevyváženou nabídku motorů - jediný diesel a celou paletu benzinových agregátů. Očekáváme tak pouze stažení verze s filtrem pevných částic a zachování nabídky V6 TDI pro Superb a 2,0 TDI 16V pro Octavii.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků