Škoda spustí výrobu Octavii v Číně ještě letos

Ještě v letošním roce spustí naše automobilka Škoda výrobu modelu Octavia v Číně. Ta by měla začít na počátku prosince a po plném zprovoznění výroby bude sjíždět z tamních linek okolo 65 000 nových vozů ročně. O odbyt vyrobených vozů se má postarat 35 prodejních míst v Číně. Navíc, pokud si Škoda získá zákazníky, je rozhodnuta rozšířit výrobu i o další modely jako Superb, či jeho nástupce.

Škoda navíc hodlá rozjet výrobu nových vozů i v Rusku. Ta ovšem začne až v příštím roce s tím, že předpokládaná produkce se bude pohybovat okolo 45 000 vozů ročně. Pokud se tedy splní všechny tyto předpoklady, bude Škoda vyrábět ročně přes 600 000 nových osobních vozů.

V obou případech bude Škoda využívat linek mateřského koncernu Volkswagen. V Číně jde o výrobní kapacity ve společnosti Shanghai Volkswagen a v Rusku půjde o novou továrnu, kterou tam hodlá koncern VW vybudovat a která by měla ročně produkovat až 250 000 vozů.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky