Škoda spustí výrobu Octavii v Číně ještě letos

Ještě v letošním roce spustí naše automobilka Škoda výrobu modelu Octavia v Číně. Ta by měla začít na počátku prosince a po plném zprovoznění výroby bude sjíždět z tamních linek okolo 65 000 nových vozů ročně. O odbyt vyrobených vozů se má postarat 35 prodejních míst v Číně. Navíc, pokud si Škoda získá zákazníky, je rozhodnuta rozšířit výrobu i o další modely jako Superb, či jeho nástupce.

Škoda navíc hodlá rozjet výrobu nových vozů i v Rusku. Ta ovšem začne až v příštím roce s tím, že předpokládaná produkce se bude pohybovat okolo 45 000 vozů ročně. Pokud se tedy splní všechny tyto předpoklady, bude Škoda vyrábět ročně přes 600 000 nových osobních vozů.

V obou případech bude Škoda využívat linek mateřského koncernu Volkswagen. V Číně jde o výrobní kapacity ve společnosti Shanghai Volkswagen a v Rusku půjde o novou továrnu, kterou tam hodlá koncern VW vybudovat a která by měla ročně produkovat až 250 000 vozů.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků