Škoda snižuje ceny staré Octavie; zatím jen v Anglii

Zatímco v Česku zůstaly po uvedení nové Octavie ceny staré generace na původní úrovni, v Anglii šly ceny dolů. Verze Classic je levnější o 1 170 liber (cca 55 tisíc), Laurin&Klement pak o 1 660 liber (cca 78 tisíc). Octavia RS zlevnila o 1 545 liber (72 tisíc).

Stejně jako v jiných zemích i v Anglii se bude stará Octavia prodávat ještě nějakou chvíli, verze kombi ve všech variantách do ledna či února příštího roku, liftback pak zhruba do září. Nové kombi se na britském trhu objeví na jaře příštího roku, RS pak na jeho konci.

Tip: Srovnávací test staré a nové Octavie 1.6!

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků