Škoda sníží výrobu Superbu a rozjede výrobu Roomsteru

Od pondělí 27.3. sníží česká automobilka Škoda výrobu modelu Superb z dosavadních 91 na 80 vozů denně. Toto snížení je nutné kvůli náběhu výroby nového modelu Roomster. Zároveň se zruší dvousměnný provoz a výroba bude probíhat pouze na jednu směnu. O práci na výrobě Superbu tak přijde zhruba stovka zaměstnanců, kteří ovšem budu přeřazení do nového provozu na výrobu Roomsteru.

Automobilka Škoda předpokládá v letošním roce vyrobit zhruba 15 tisíc nových Roomsterů s tím, že během příštího roku dojde k navýšení výroby až na 50 tisíc nových vozů tohoto modelu.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků