Škoda slaví výročí rekordní cesty kolem světa

Letos je tomu právě 70 let, kdy objela svět první Škodovka. Posádka tmavomodrého kabrioletu, standardního sériového vozu Rapid, objela svět ve velmi krátkém čase – za pouhých 97 dní, což tehdy znamenalo světový rekord.

Cesta byla zahájena 25.4.1936 v Praze a vedla přes Moskvu, Teherán do Bombaje, přes Singapur a Šanghaj do Jokohamy a Honolulu, dále přes San Francisko a New York zpět do Evropy – přes Paříž a Norimberk do Plzně a Prahy, kam dorazili 1.8. 1936. Tachometr ukázal ujetých 27 600 km, přičemž motor za tu dobu nemusel být opravován, což dokázalo neporušené úředně ověřené zapečetění bloku motoru.

Výstava Cesta kolem světa za 97 dní je umístněna ve Škoda Auto Museu, v prostorách sálu Laurin&Klement. Otevřena byla 21. 6. 2006 a potrvá půl roku.

Klepněte pro větší obrázek
Škoda Rapid, rok výroby 1936

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků