Škoda slaví další produkční milník. Už vyrobila 250.000 modelů Karoq

Další produkční milník pro škodovku. Po dvou letech produkce je továrna v Mladé Boleslavi na čtvrt milionech vyrobených SUV Karoq.

Po vyrobení 2,5 milionů motorů řady EA211 a půl miliontém kusu Superbu třetí generace nyní Škoda slaví další produkční milník. V Mladé Boleslavi totiž sjel z výrobní linky model Karoq s pořadovým číslem 250.000. Na čtvrtmilionovou hranici se tak menší SUV od Škody dostalo přibližně za dva roky produkce. Sériová výroba započala v červenci 2017.

Oficiálně nejdražší elektrická Škoda má jen dva příplatky. Přesně takhle vypadá

Oficiálně nejdražší elektrická Škoda má jen dva příplatky. Přesně takhle vypadá

Jubilejním kouskem je Karoq s tříválcovou motorizací 1.0 TSI o výkonu 85 kW (115 koní) a černým metalickým lakem Magic. Produkční milník přitom není zásluhou pouze továrny v Mladé Boleslavi. Zde se Karoq začal vyrábět až od ledna 2018. Start produkce v roce 2017 má na svědomí linka v závodě v Kvasinách.

Za rok 2018 dodala česká automobilka zákazníkům na 115.700 kusů Karoqu. Za letošek prozatím čísla stojí na asi 97.900 exemplářích. V současné době tedy Karoq patří mezi nejoblíbenější modely značky společně s Kodiaqem. A hlad po vozech SUV a crossoverech jen těžko poleví, jak dokazuje zájem v této kategorii rovněž u jiných značek.

Škoda Kamiq Monte Carlo je tady. Už se oficiálně ví, jak ji správně definovat

Škoda Kamiq Monte Carlo je tady. Už se oficiálně ví, jak ji správně definovat

Karoq mimochodem Škoda pro modelový rok 2020 dále technicky vylepšila. SUV nabízí bohatší výbavu pro ještě větší bezpečnost a pohodlí. K dispozici je například nový Side Assist, který varuje před vozidly nacházejícími se ve slepém úhlu až do vzdálenosti 70 metrů

„Tento milník ukazuje, jak populární Karoq je. Více než dva roky po zahájení výroby jsme již překonali hranici 250.000 vyrobených exemplářů, což je velký úspěch a dokládá význam modelu v naší atraktivní modelové nabídce,“ dodal k jubileu Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto pro výrobu a logistiku.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 34 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků