Škoda si vyřizuje účty s Armádou ČR. K příměří pomohla Fabia Rally2 evo, dočasně

Armáda ČR vs. Škoda Fabia. Dlouholetý příběh má prozatím šťastný konec.

Mladoboleslavská Škoda a česká armáda pokračují na vlně kuriózního incidentu, který se odehrál již v roce 2016. Nedaleko Tábora tehdy na nabourala skupina obrněných vozidel Pandur do Fabie, a zatímco u českého hatchbacku byste jisté poškození čekali, překvapivě špatně dopadla trojice obrněnců – dokonce tak špatně, že musela být na tři roky vyřazena z provozu.

Škoda Fabia Combi vznikla i v podivných verzích. Znáte předchůdce malé hvězdy?

Škoda Fabia Combi vznikla i v podivných verzích. Znáte předchůdce malé hvězdy?

Nehoda, ve které si Pandury v řetězové srážce poškodily své korby, samozřejmě obletěla zpravodajství po celé ČR. Tady však příběh „armáda vs. fabia“ nekončí. Přesuňte se do Žatce v březnu letošního roku a 41. Mechanizovaný prapor opět naráží na Fabii. Tentokrát ne úplně doslova, ale zastavuje u cesty, aby vojáci pomohli staršímu páru s defektem na jejich autě. Armáda ČR komentuje situaci na svém Facebooku: „armáda vs. fabie zatím mír“.

Ve vtipné situaci nakonec pokračovala samotná Škoda, která vojákům ze Žatce nabídla jako poděkování za pomoc majitelům Fabie projížďku v závodním speciálu Fabia Rally2 evo. „Co bychom pro mír neudělali,“ uvedla tehdy Škoda na Facebooku. Armáda samozřejmě nabídku přijala, z čehož vzniklo i výše uvedené video.

Konflikt Škoda Auto vs. Armáda ČR má nyní status „Dočasné příměří“. Od automobilky nicméně zaznívá, že „již brzy se všechno změní“. Co to může znamenat, lze pouze hádat...

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků