Škoda se podílí na evropském projektu koordinovaného vzdělávání pedagogů

Dne 13.12. 2005 se v Praze sešli zástupci společností Robert Bosch, Škoda Auto a Ministerstva školství ČR, aby svými podpisy potvrdili smlouvu o spolupráci v rámci Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků (dále jen Projekt).
  • Robert Bosch, Škoda Auto a Ministerstvo školství ČR podepsaly dne 13.12.2005 dohodu o spolupráci při realizaci Evropského projektu koordinovaného vzdělávání pedagogických pracovníků
  • Během následujících 3 let Bosch a Škoda Auto v rámci šesti  týdenních seminářů  vyškolí 28 lektorů ze 14 odborných škol, ti se pak stanou školiteli dalších pedagogů ve svých regionech
  • Náklady spojené se zajištěním odbornosti školení, kapacitou školitelů, metodickými materiály, výukovými prostory ponesou rovným dílem Bosch a Škoda Auto.
  • Ministerstvo školství udělilo Projektu akreditaci, která zaručuje vyškoleným pedagogům zvýšení kvalifikace DVPP (Další Vzdělávání Pedagogických Pracovníků)

Cílem Projektu je zejména zvýšení kvalifikace pedagogů odborných a středních škol s technických zaměřením, tedy rozšíření jejich technických znalostí s ohledem na vývoj automobilového průmyslu a diagnostické techniky. To povede ke zvýšení efektivity vzdělávacího systému uvedených škol. Zvýší se tím kvalifikovanost a rychlejší uplatnění jejich absolventů v oboru.

Smlouvu podepsali JUDr. Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Martin Zettl, reprezentant Bosch Group v ČR a Fred Kappler, člen představenstva Škoda Auto a.s. odpovědný za prodej a marketing.

Všichni účastníci, jsou si vědomi potřeby efektivní podpory systému dalšího vzdělávání pedagogů odborných a středních škol s technickým zaměřením. Zavazují se tedy společně vytvořit bezplatné vzdělávací semináře o konstrukci a funkci systémů motorových vozidel. Specializované semináře budou organizovány vždy pro dva lektory ze 14 odborných a středních škol technického zaměření, které byly vybrány jednotlivými krajskými úřady na základě iniciativy Svazu autoopraven ČR a Ministerstva školství. Program školení bude v maximální možné míře odpovídat aktuálnímu stavu vývoje automobilového průmyslu a diagnostické techniky. Pro účastníky kurzů budou zajištěny potřebné metodické a odborné materiály, příslušná technická data, atd.

Nositelem akreditace Ministerstva školství a koordinátorem Projektu je společnost Robert Bosch odbytová s.r.o., hlavním partnerem pak Škoda Auto a.s.

Druhou fází Projektu budou smluvní ujednání se 14 pilotními školami a kraji. Tímto se zajistí následné proškolování dalších pedagogických pracovníků působících při výuce oborů s vazbou na automobilový průmysl.

Vybraní pedagogové budou splňovat následující kriteria: dlouhodobá perspektiva, pozitivní vztah k elektronice, novým systémům používaných v automobilech a zájem o sebevzdělávání.

Přehled odborných kurzů projektu:

Elektrika:
- schémata, základy měření
- dobíjecí a startovací soustava
- CAN Bus

Podvozek:                    
- konstrukce, zavěšení, řízení
- geometrie
- brzdy
- ABS, ASR, ESP

Karoserie: 
- klempířské práce
- montážní práce
- Airbag + předpínače + bezpečnost

Převodovky:
 - mechanické převodovky + 4x4
 - automatické převodovky, diagnostika
                 
Zážehové motory:      
- mechanika zážehových motorů
- zapalování
- vstřikování
- diagnostika, emise

Vznětové motory:     
- mechanika vznětových motorů
- vstřikování
- diagnostika, emise

Komfort:                   
- topení, klimatizace
- panel přístrojů, imobilizér
- infotaiment - rádio
- telefon
- navigace
- centrální zamykání, alarm

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků