Škoda Scala pro Policii ČR oficiálně: Je odolnější, na silnicích jich letos bude 500

Škoda už oficiálně představuje Scaly určené pro Policii ČR. Kromě typické výbavy mají vozy i zvýšenou odolnost.

O výhře mladoboleslavské Škody v tendru na nové služební vozy Policie ČR se mluvilo už pár týdnů nazpět. V soutěži, které se měl zúčastnit také Hyundai, nakonec ukázala své kvality Škoda Scala, o jejíž policejní variantě nyní samotná automobilka přináší detailnější informace. Do služby označených hlídkových vozů PČR se Scala dostává vůbec poprvé.

Celková hodnota tendru činí 840.000.000 Kč bez DPH. Na základě uzavřené rámcové dohody tak dodá Škoda během následujících čtyř let policii přes 1200 vozů. Pod kapotou nových policejních aut najdete standardní přeplňovaný čtyřválec 1.5 TSI o výkonu 110 kW (150 koní) v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG.

Policie ČR si oblíbila půjčená BMW řady 7. Teď si chce jedno koupit, prý budí respekt

Policie ČR si oblíbila půjčená BMW řady 7. Teď si chce jedno koupit, prý budí respekt

Policejní Scaly dostávají standardní výbavu obsahující šest airbagů, startování tlačítkem, přední mlhovky, zadní parkovací senzory, autorádio s bluetooth, manuální klimatizaci nebo čalounění sedadel odolnější látkou. Kromě policejních polepů jsou však Scaly rozsáhle vybaveny nutným příslušenstvím k výkonu služby u PČR.

Nechybí třeba montážní sada mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, práškový hasicí přístroj, kamera Garmin sledující dění před vozidlem, demontovatelná mříž oddělující prostor pro posádku od zavazadelníku a další položky.

Městská policie na Pardubicku převzala nový Dodge Charger. Teď už má dva

Městská policie na Pardubicku převzala nový Dodge Charger. Teď už má dva

Pro vyšší odolnost a zachování světlé výšky vzhledem k přidané výbavě v podobě policejní vestavby (majáky, kamery, vybavení) jsou policejním Scalám upraveny i zadní nápravy. Oproti sériové výrobě mají vozy odlišné pružiny, tlumiče a robustnější kryt motoru a převodovky.

„Jsem rád, že po úspěšném nákupu policejních vozidel 4x4 v roce 2019 se podařilo vysoutěžit a uzavřít rámcovou dohodu, tentokrát na policejní vozidla 4x2. Tímto krokem policie pokračuje v obměně nevyhovujícího stávajícího vozového parku speciálním typem vozidla, tentokrát s určením pro základní útvary a to včetně odpovídající policejní výbavy,“ uvedl policejní prezident Jan Švejdar.

Elektrická Škoda Fabia je realitou! Vzniká v Rakousku, v akci nevypadá špatně

Elektrická Škoda Fabia je realitou! Vzniká v Rakousku, v akci nevypadá špatně

Cena vozidla zahrnuje bezplatný servis na 5 let. V letošním roce plánuje PČR odebrat přes 500 vozů. Nebude tedy trvat dlouho a nové policejní Scaly začneme vídat na silnicích.

Nakonec však není Scala u české policie úplným nováčkem. V roce 2019 bylo vysoutěženo dodání 640 exemplářů v neoznačeném civilním provedení, které zastávají funkci služebních vozidel na krajských ředitelstvích. V rukách zákona pak slouží označené hlídkové Scaly i ve Velké Británii.

Galerie doplněna o fotografie testovacího exempláře bez dodatečné výbavy.

Speciál: Škoda Scala

Škoda Scala je kompaktní model automobilky Škoda Auto. Představen byl 6. prosince 2018 v izraelském Tel Avivu a v nabídce nahrazuje modely Rapid a Rapid Spaceback. Stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

TEST 1.5 TSI ACT DSGJízdní dojmyCena a motoryVýbava • RozměrySvětová premiéra VýrobaŠkoda Scala na CNG Scala vs. Kamiq

TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 75 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 57 příspěvků